Iніціатор «розшуку» — Iгор Гайдай

У «Галереї KINO» відкрилася виставка фотопортретів українських акторів

Якщо хто не знає, «Галерея KINO» розташована на другому поверсі улюбленого багатьма кінотеатру «Жовтень». Як кажуть, два в одному. Приходите, скажімо, подивитися фільм, про який всі говорять, а ви ще не бачили, — наприклад, «Мої думки тихі», «Наші котики» або «Віддана», і після перегляду, обговорюючи картину, не хочете прощатися з друзями... Ось тоді-то і піднімаєтеся на вернісаж, який називається «Нові зірки українського кіноекрану». А там — унікальні портрети відомого українського фотохудожника Ігоря Гайдая, моделями якого стали популярні сьогодні актори — Ахтем Сеїтаблаєв, Ірма Вітовська, В’ячеслав Довженко, Римма Зюбіна, Наталія Васько, Катерина Молчанова, Роман Луцький, Максим Самчик, Олег Москаленко, Анастасія Пустовіт, Макар Тихомиров і Лілія Яценко.

Щоправда, з приводу епітета «Нові зірки» я би посперечалася: Ахтем Сеїтаблаєв, В’ячеслав Довженко, Ірма Вітовська, Римма Зюбіна і Катерина Молчанова — вже давно відомі, приголублені вітчизняними і міжнародними фестивалями, успішні й популярні. Але це деталі... Зараз про саму виставку.

Навіть якщо ви не знаєте обгрунтування ідеї та теми проекту, побачивши його, вам, безперечно, спаде на думку: WANTED! РОЗШУКУЮТЬСЯ! Тому що 12 моделей фотохудожника Ігоря Гайдая знято в профіль і анфас. Правда, хтось із них сміється, хтось іронізує, хтось сумує... Не стандартні фотографії для розшуку. І основний сенс виставки саме в цьому. Свої роботи автор проекту Ігор Гайдай коментує так: «Моїх героїв розшукують режисери, продюсери, кастинг-директори і глядачі». А оскільки «розшуком» займаються професіонали, у вітчизняного кінематографа є реальні шанси на успіх. Це, власне, головна мета виставки, кажуть організатори, — сприяння формуванню позитивного бренду українського кіно, популяризація вітчизняного кіномистецтва, створення в Україні інституту зірок.

Організатор і автор проекту — кінотеатр «Жовтень» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Куратор виставки — Людмила Горделадзе.

Виставка триватиме до кінця лютого.

ФОТОРЕПОРТАЖ: «Жовтень» запалює зірки!


Наталя ВАСЬКО, акторка («Гніздо горлиці», «Кріпосна», «Крути. 1918»), учасниця проєкту:

— Я приємно вражена, що всі наші фото без ретуші, без «поліпшення», а, як я кажу, — по суті. Чудовий проєкт Ігоря Гайдая! Я давно слідкую за творчістю цього талановитого митця, люблю його роботи і щаслива, що ми познайомилися ближче на цьому проєкті. Радію, що «Галерея KINO» почала нове життя саме з наших персон. Це ще один привід завітати до любого кінотеатру «Жовтень».

Римма ЗЮБIНА, акторка («Гніздо горлиці», «Трубач», «Доярка з Хацапетовки»), учасниця проєкту:

— Коли мені запропонували взяти участь у проєкті «Нові (тобто, молоді!) зірки українського кіноекрану», я щиро розсміялася. Молодість у 48 років — це вже прекрасно! А потім у запрошенні прозвучали два прізвища — Людмила Горделадзе та Ігор Гайдай, і тоді я миттєво погодилася, бо безмежно шаную і поважаю цих людей. Багато років я ходила в театр Прорізною повз студію Гайдая, зупинялася біля неї, дивилася на фотографії Ігоря (як у дитинстві у вікна фотоательє), лише мріючи колись потрапити на фотосесію до цього талановитого митця. І от мрія здійснилася! Коли я побачила свій портрет, дуже зраділа. Там навіть зморшки видно! Я жива на фото, а не відретушована лялька! Це супер!

Також особливо приємно, що всі актори, з ким доля звела мене в цьому проєкті, — артисти, котрих я дуже люблю. Вдячна кураторові виставки Людмилі Горделадзе за її ідею, бо нашим акторам дуже не вистачає впевненості, а так званий інститут зірок — складний організм. Я не люблю фотосесії, але з Ігорем було так легко працювати, наче ми просто по-приятельські спілкувалися. Його вміння створити певну атмосферу для кожного згідно з його душевним станом — особливий талант. Зі своєю ідеєю для виставки «Їх розшукує кіно та глядачі» Ігор Гайдай влучив у саму суть акторської професії. Ці безкінечні очікування дзвінка із запрошенням на кастинг... Я,  приміром, мала трирічний простій у кіно — з 2016 року, після «Гнізда горлиці». А іноді актори чекають на своє кіно, свою роль усе життя...

Людмила ГОРДЕЛАДЗЕ, куратор виставки:

  — Українське кіно переживає момент істини. Виявилось, що воно справді необхідне і цікаво своєму народові. Аншлаги на вітчизняних картинах (у кінотеатрі «Жовтень», наприклад, у січні цього року 46% глядачів — від загального числа відвідувачів — приходили саме на українські фільми. Це безпрецедентна цифра! Для порівняння — торік аудиторія вітчизняного кіно в Україні становила 8%, що, до речі, теж хороший показник); стійкий інтерес глядачів до українських фільмів, їх успіх на міжнародних кінофестивалях підштовхнули нас до думки створити ось таку виставку фотопортретів популярних українських акторів. З об’єктивних причин ми робили її досить довго, але зрештою у нас все вийшло. Реакція тих, що прийшли на її відкриття, їх емоційне спілкування з улюбленими артистами — учасниками проекту, нескінченна черга селфі, автографів ще раз переконали нас, організаторів, що ми на правильному шляху. Ігоря Гайдая вже запросили з виставкою до Будинку кіно, тривають переговори щодо інших локацій. Отже, ми сподіваємося, що життя проекту «Нові зірки українського кіноекрану» буде довгим і щасливим. І у його учасників також.