МЕНЮ

Художник, який умів любити

Людмила СТУПЧУК, Рівне, фото надано галереєю «Євро-Арт»
10 вересня, 2019 - 09:52
В оновленому мистецькому просторі рівненської картинної галереї «Євро-Арт» триває виставка робіт Сергія Шишка (1911—1997)

На виставці «Художник, який умів любити» представлені відомі й маловідомі роботи найтитулованішого українського художника радянської епохи із приватних збірок українських колекціонерів. Сергій Федорович був удостоєний почесних звань народного художника Української РСР (1964) і народного художника СРСР (1974).

Картини Сергія Шишка є рідкісним в українському мистецтві 1950—1970-х років прикладом імпресіоністичного підходу до зображення натури, який вирізнявся з-поміж творів панівного на той час соцреалізму. Учень Федора Кричевського в Київському художньому інституті й Бориса Йогансона в Інституті живопису, скульптури та архітектури Всеросійської Академії мистецтв — вирізнявся своєю особливою творчою манерою, яка знайшла вираження в картинах, сповнених любові до життя.

Це один із найпозитивніших українських живописців ХХ століття, оптимістичні роботи якого стали символом «позитивної» України,   — зазначила куратор виставки, мистецтвознавець Лариса КОСТЮК. — Художник говорив, що починає працювати лише тоді, коли поетичне, гарне насамперед гамою кольорів, відкривається в реальності, коли відчуває, що не може не писати.

Рівненський колекціонер Леонід ВОЛОШУН, один із організаторів виставки, розповів, що галерея прагне познайомити якомога більше людей з роботами визначних українських майстрів: «Нещодавно тут експонувалася виставка, присвячена 150-річчю Івана Труша. Той, хто справді любить хороший живопис, неодмінно поцінує і якісний рівень представлених на нашій виставці картин Сергія Шишка, ретельно дібраних для вибагливого глядача,       — тонкі пейзажі, барвисті натюрморти, різноманітні жанрові композиції».

Виставку Сергія Шишка в галереї «Євро-Арт» рівняни й гості міста можуть відвідати упродовж вересня-жовтня, вхід вільний.