МЕНЮ

“Гарант української пісні”

Марія СТУКАНОВА, «День». Фото Катерини СИРОТЮК
14 лютого, 2020 - 11:28
Михайло Поплавський відродив музичну премію “Українська пісня року”

“Українська пісня року” повернулася! Грандіозний концерт за участю найкращих музичних виконавців пройшов 12 лютого в Національному палаці мистецтв “Україна”. Ідейним натхненником, меценатом та генеральним продюсером пісенного проєкту виступив «співочий ректор» Михайло Поплавський. Людина, яка все життя присвятила розвитку української пісні, створила проєкт, покликаний піднести її до нових висот.

Треба сказати, що сучасна українська музика переживає чи не найбільший за всю свою історію розквіт. Цьому сприяють, зокрема, запроваджені на радіо квоти для пісень українською мовою. Проведений наприкінці 2019 року моніторинг вкотре продемонстрував їхню результативність: понад половина пісень на радіо звучить державною мовою. Це стає хорошим стимулом для українських виконавців, які щодалі більше наповнюють українською свій репертуар.

Але є й інші чинники розквіту української пісні. Зокрема, своїм розвитком вона неабияк завдячує Михайлу Поплавському, який ще 2004 року започаткував проєкт “Українська пісня року”. В той час це було великим викликом, оскільки абсолютна більшість пісень в ефірі національних радіостанцій та телеканалів тоді лунала іноземними мовами, переважно російською. Відтак, Михайло Поплавський разом з командою однодумців вирішив змінити прикру ситуацію, популяризувати українську пісню та привернути до неї увагу суспільства. Впродовж років проєкт “Українська пісня року” залишався чи не єдиною музичною телевізійною премією в Україні, яка об’єднувала велике розмаїття українських співаків з великою кількістю жанрів й популяризувала українську пісню і на наших теренах, і в цілому у світі.Й ось тепер, коли україномовна пісня переживає найбільший злет, коли з’явилося чимало нових талановитих виконавців, які конкурують між собою на національній сцені, започаткований 16 років тому проєкт стає актуальним, як ніколи. Відчуваючи слушний момент, Михайло Поплавський вирішив дати проєкту нове дихання. Як і раніше, головна умова участі у проєкті залишається незмінною – пісня повинна виконуватися українською мовою.

ЗІРКОВИЙ ТАНДЕМ

Розуміючи важливість підтримки україномовних виконавців, Михайло Поплавський утворив зірковий творчий тандем із одним з найпопулярніших українських артистів, Олегом Винником. Несподіваний дует продемонстрував відмінну органічність і показав плідну співпрацю.

“Разом з Олегом Винником ми прийняли рішення відновити проєкт “Українська пісня року” і відзначити кращих виконавців країни, які створюють унікальну сучасну музику. Тих, хто зміцнює нашу духовність, розвиває культуру і прославляє Україну у світі. А також тих, хто своєю багаторічною творчістю, просоченою національними традиціями, етнікою, любов’ю до своєї країни і музики, став легендою і прикладом для багатьох поколінь українців, – сказав Михайло Поплавський на брифінгу перед початком заходу. – Я вважаю, що необхідно підтримувати талановиту молодь і берегти надбання нації. Українська пісня повинна домінувати в національному теле- і радіопросторі”.

 
Два співаки, котрі без перебільшення стали легендами в історії української музики, залучили до участі у пісенному конкурсі молодих та прогресивних фахівців та вразили глядачів результатами спільної роботи.

“Я дуже щасливий, що Національна музична премія “Українська пісня року” об’єднала легенд, які все своє життя присвятили розвитку української музики і української культури, а також молодих сучасних виконавців, що мають мільйонні перегляди в YouTube і мають стояти на головній сцені країни поряд з головними метрами та отримувати свої заслужені нагороди. Саме вони — майбутнє нашої музики і української нації. Вперше відзначені композитори та автори відомих хітів, які співає вся країна. Їх також мають знати, нам є ким пишатися!”, - у свою чергу наголосив Олег Винник.

Після цих слів розпочалося справжнє видовищне шоу.

«ТРИМАЙМО РАЗОМ УКРАЇНСЬКУ ХВИЛЮ!»

Світло, музика, кольорові вогні! Впродовж кількох годин на сцені національного Палацу мистецтв “Україна” панувало не лише справжнє торжество української пісні, а й, либонь, саме свято життя. Легку, дружню та креативну атмосферу створили зіркові ведучі — Катя Осадча та Юрій Горбунов. Дотепно шуткуючи й жартома кепкуючи одне з одного, дует розігрівав цікавість глядачів перед виходом на сцену зіркових артистів, а тоді підтримував інтригу аж до останньої хвилини концерту. 

Цьогорічна грандіозна церемонія нагородження талановитих музикантів, поетів та композиторів пройшла під гаслом “Тримаймо разом українську хвилю !”. Й, дивлячись на талант українських виконавців, не виникає сумніву: українська пісня опинилась в надійних руках, голосах та серцях.

Національною музичною премією “Українська пісня року” були нагороджені NK (Настя Каменських) з піснею “Обіцяю”, KHAYAT з його композицією у жанрі фолктроніки “Осока”, TARABAROVA з хітовою піснею “Мені казково”, Віталій Козловський та пісня “Мала”, гурт LAUD з драйововим хітом “У цю ніч, гурт “DILEMMA” за трек “Камікадзе”, Павло Зібров - за жартівливу пісню “Вуса-бренд”, Наталія Бучинська отримала нагороду за композицію - “Не питай”, Ніна Матвієнко за  “Чарівну скрипку”, ТАЮНЕ відзначили з піснею “Солодкі сльози”, MELOVIN отримав відзнаку за композицію “Вітрила”, гурт DZIDZIO — за драйовий хіт “Вихідний”, Michelle Andrade за пісню “Не знаю”, Сергій Бабкін - “Єви та Адами”, Наталія Могилевська - “Я покохала”, Олександр Пономарьов - “Я закоханий”.

Ніжна, пристрасна, весела, загадкова, мелодійна, драйвова... Не вистачить всіх прикметників української мови, щоби описати різноманіття та глибину українських пісень, що звучали на сцені.


ЛЕГЕНДИ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ – НІНА МАТВІЄНКО ТА ЮРІЙ РИБЧИНСЬКИЙ ОТРИМАЛИ НАГОРОДИ ЗА ПІСНЮ «ЧАРІВНА СКРИПКА»

Було помітно неозброєним оком, що над грандіозним шоу працювала команда найкращих професіоналів, більшість з яких, слід зазначити, є випускниками Київського національного університету культури і мистецтв. Так, приміром, випускник цього навчального закладу, успішний керівник компанії ALIGHT Володимир Андрусишин, вразив гостей свята технічним наповненням концерту, надсучасними світловими та звуковими ефектами.

Головною режисеркою-постановницею масштабної події року стала одна з найталановитіших і затребуваних українських режисерок, відома кліпмейкерка Катя Царик. Вона здивувала глядача неординарною подачею номерів з використанням технічних новинок світового рівня, яскравістю та різноманітністю постановок, серед яких кожна була мінівиставою. Акцент було зроблено на модерновості, технологічності та сучасній картинці, що гармонійно поєднувалася зі змістом композиції.

Кожен із виконавців запам’ятався й залишив неймовірні враження від свого виступу.

Скажімо, NK (Насті Каменських) до глибини душі та мурашок по тілу зворушила піснею “Обіцяю”. “Обіцяю бути тобі морем, небом бути зоряним”, - з вуст співачки ці україномовні рядки, які вона присвятила Олексію Потапенку, звучали особливо зворушливо.

А співак KHAYAT, який яскраво увірвався в український музичний простір після “Голосу країни”, отримав нагороду за пісню “Осока”, в якій гармонійно поєдналися фолк та електроніка. Ця композиція – яскраве підтвердження того, що українська музика може одночасно бути сучасною, автентичною, глибокою та цікавою.

ОСОБЛИВІ НАГОРОДЖЕННЯ

Центральним номером у концерті стали виступи Михайла Поплавського та Олега Винника. Публіка з шаленим захватом та оплесками супроводжувала виконання пісень  “Жінка-свято” та “Я твій Міша” “співочим ректором”.

Михайло Поплавський, як ідейний натхненник проєкту та генеральний продюсер,  отримав спеціальну премію «Гарант української пісні» — за вагомий внесок у розвиток національної музичної індустрії.
“Українська пісня — найкраща у світі! Через українську пісню ми заявляємо про свою національну культурну ідентичність. У кожній пісні — історія нашої країни, її традиції, прагнення до самовизначення, любов до рідного краю, оптимізм та віра у майбутнє України. Через українську пісню ми маємо виховати почуття патріотизму у молоді, підтримати українську мову та молодих виконавців, консолідувати українське суспільство. За цим майбутнє, тому що без власної пісні, мови, культури — немає нації. Тримаймо разом українську хвилю!”, - зазначив Михайло Поплавський.

А виступи Олега Винника, звісно ж, отримали найбільшу взаємодію з із жіночою частиною залу. Особливо прихильниці співака не стримували бурхливих емоцій, коли зазвучала славнозвісна пісня “Вовчиця”. Після свого виступу Олег Винник подякував Михайлу Поплавському за плідну співпрацю:

“Щасливий, що Бог звів мене з Михайлом Михайловичем. Добре, коли люди зустрічаються й без зайвих слів приступають до діла”, - зазначив артист.

Крім того, глядачам запам’яталася церемонія нагородження співачки Ніни Матвієнко, автора слів Юрія Рибчинського та композитора Ігоря Поклада за трепетну пісню “Чарівна скрипка”. Понад 50 років минуло відтоді, як композиція, що вже стала українською народною піснею, отримала відзнаку “Українська пісня року”.

“Щастя — отримати цю нагороду. Дякую за неї людині, що є ректором української пісні”, - метафорично висловився Юрій Рибчинський.

Однією з головних особливостей цьогорічного конкурсу стало й нагородження поетів та композиторів пісень. Зважаючи на те, що автори слів до пісень та музики, як правило, залишаються поза увагою та визнанням, цей задум організаторів є великим стимулом та натхненням і для них. 

“Українська музика, неначе фенікс, розправила крила в майбутнє. Михайло Поплавський — гарант української пісні”, - підвів влучну риску під концертом  ведучий Юрій Горбунов.

Однозначно можна сказати, що «Українська пісня року» вдалася. З нетерпінням чекаємо на концерт в 2021 році.