МЕНЮ

Фестиваль-марафон

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
8 жовтня, 2019 - 09:57
Із 12 до 17 жовтня у Києві лунатимуть твори класика сучасності Левка Колодуба

Марафон відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, і на фесті представлять творчість знаного українського композитора. За словами музикознавиці Любові Морозової, «пріоритетне місце займуть оркестрові твори Левка Миколайовича Колодуба (1930— 2019 рр.), серед яких 13 симфоній. А це чи не найбільший серед вітчизняних авторів творчий доробок. Кожен твір є своєрідною оркестровою енциклопедією завдяки глибокому розумінню композитором природи музичних інструментів. Водночас надзвичайно широка — це і шевченкіана, і українське бароко, і чорнобильська трагедія, і сталінські репресії... Симфонізму Левка Колодуба була властива не лише майстерність, а й громадянський пафос.

  До виконання творів маестро долучилися сім оркестрів: Національний симфонічний оркестр, Kyiv Symphony Orchestra, «Київська камерата», Симфонічний оркестр Національної опери, Національний духовий оркестр, Симфонічний та Камерний оркестри Національної музичної академії. Загалом протягом фесту буде виконано 40 творів класика сучасності.

Основна локація — Будинок звукозапису Українського радіо. Також будуть задіяні: малий та великий зали Національної музичної академії. Силами студентів будуть виконані твори Левка Миколайовича для духових інструментів, які поруч із симфонічним жанром є важливою складовою його творчого доробку (загалом він склав близько 80 таких п’єс, у тому числі понад 20 концертів для сольних духових — це безпрецедентна цифра)».

За програмою фестивалю представлять нове нотне видання п’яти симфонічних сюїт «Українські танці». А в залі Київської організації Спілки композиторів 12 жовтня відбудеться круглий стіл за участю музикознавців та родичів композитора.