«Диригенти. Українською»

У Львові стартує проєкт, що об'єднає молодих капельмейстерів з цілої України

Завтра, 30 жовтня, у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться перший концерт у рамках нового проєкту «Диригенти. Українською» – «Маргарита Гринивецька».

У програмі – твори Йоганна Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді, Самюеля Барбера, та Альфреда Шнітке, які виконуватиме Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. Солісти – скрипалі Марія Ткачик (Львів) та Андрій Павлов (Київ). Диригуватиме Маргарита Гринивецька – диригент Одеського національного академічного театру опери та балету.

Принагідно варто зазначити, що Маргарита Гринивецька вже не вперше виступатиме у Львові. У 2017-2019 рр. брала участь у фестивалі LvivMozArt, де диригувала барокову та сучасну музику із контратенорами та гала-концерт із Пумезою Матсикізою (сопрано) та Нуттапорном Тхамматі (тенор).Також на LvivMozArt була керівником проєкту, присвяченого династії Моцартів. А у жовтні 2019-го поставила оперу «Лючія ді Ляммермур» із оркестром Львівської філармонії в рамках Всеукраїнського фестивалю «LukashFest – до 100-річчя від дня народження одного з найталановитіших перекладачів ХХ століття Миколи Лукаша (1919–1988).

Щодо, власне, виступу 30 жовтня у проєкті «Диригенти. Українською», то Маргарита Гринивецька анонсує його так: «Ми задіюємо невеликий склад оркестру, але емоційна наповненість буде дуже концентрованою». І додає, що програма вечора складатиметься з двох паралелей – XVIII та XX століття, так само як і партії скрипок.

За словами ініціатора проєкту «Диригенти. Українською», а це – директор-розпорядник Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії Михайло Сосновський, задум дати молодим диригентам шанс голосно заявити про себе виник у нього ще кілька років тому, але до втілення справа не доходила, бо хронічно бракувало часу: «Оркестр і філармонія були до неможливості зайняті».

А зараз, каже, все якраз і склалося!

Вже відомо, що концерти проєкту відбуватимуться раз на місяць. Всі –  на сцені Концертного залу ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії. Транслюватимуться й в онлайн-режимі.

Розповідає Михайло Сосновський і про те, що складений графік таких концертів аж до липня – до кінця концертного сезону філармонії, а виступатиме симфонічний оркестр Львівської філармонії під керівництвом дев'ятьох молодих диригентів – зі Львова, Києва, Харкова, Одеси, Тернополя та Хмельницького.

Який віковий ценз ключових учасників проєкту «Диригенти. Українською», який репертуар виконуватиметься з урахуванням карантинних обмежень, чи має проєкт фінансову підтримку від управлінь культури міста й області – у розмові з Михайлом Сосновським у наступних числах «Дня».