МЕНЮ

«Додому»

16 вересня, 2019 - 19:36
Із 19 вересня у столичному кінотеатрі «Жовтень» (у межах оскарівської кампанії) представлять кінодраму режисера Нарімана Алієва

Стрічка «Додому» (Evge) — повнометражний дебют молодого режисера Нарімана Алієва. За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди два його сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі в картині виконали Ахтем Сеїтаблаєв та Ремзі Білялов. Продюсер стрічки — Володимир Яценко («Дике поле» Ярослава Лодигіна, «Атлантида» Валентина Васяновича).

Нагадаємо, в серпні Український оскарівський комітет обрав драму Нарімана Алієва «Додому» як національного претендента на премію «Оскар» за найкращий міжнародний повнометражний фільм. Світова прем’єра картини відбулася в конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. В Україні фільм було вперше показано в межах міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю, де «Додому» виборов Гран-прі — «Золотого дюка», який присуджується за результатами глядацького голосування. Наразі стрічка серед 50-ти інших європейських фільмів претендує на номінацію Європейської кіноакадемії.

Покази відбуватимуться в кінотеатрі «Жовтень» із 19 вересня упродовж тижня. Сеанси заплановано на 9.30. У широкий прокат «Додому» вийде 7 листопада.