МЕНЮ

До четвертих роковин загибелі Героя

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото «Дню» надав Орест СЛІПАК.
26 червня, 2020 - 13:00
У Львові відкриють мурал з присвятою Василеві Сліпаку

Найближчого понеділка, 29 червня, у середмісті Львова, на вулиці Дорошенка, 9, відбудеться урочисте представлення стінопису пам'яті всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василя Ярославовича Сліпака (20 грудня 1974, Львів – 29 червня 2016, смт. Луганське  Бахмутського району Донецької області).

Як розповіли «Дню» в управлінні культури Львівської міської ради, «на муралі Василя Сліпака зобразили двобічно, наче пазл – як Героя війни, і як високомистецьку особистість, оперного співака, у якого не тільки гвинтівка, а й мистецтво були за зброю».

Зображення має назву «Наш Сліпак – вічний міф», відповідно до позивного Василя на фронті («МіФ»).

Під час відкриття муралу співатиме хор, вихованцем якого був Василь Сліпак і з якого, власне, й почалася його блискуча вокальна кар’єра, і це Львівська академічна чоловіча хорова капела «Дударик».

Захід проводитиметься у рамках міського проекту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей», ідея якого, як розповідає керівник управління культури ЛМР Христина Береговська, скерована у два напрями. Перший –  співпрацювати із забудовниками, які можуть наносити на фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий – наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують покращення вигляду.

Фінансування робіт відбувається за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті на реалізацію заходів програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

Варто додати, що відкриття стінопису з присвятою Василеві Сліпаку – це вже не перший такий захід у Львові. У Міжнародний день музеїв на стіні будинку №2, що на вул. Симона Петлюри, відкрили мурал пам'яті академіка Возницького (1926 –2012) – патріарха музейної справи, Героя України, багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв, лауреата Національної премії імені Шевченка, і це будинок, де колись жив Борис Григорович.