МЕНЮ

Чим цікавий Пантелеймон Куліш сучасному українцеві?

6 серпня, 2019 - 12:27
У Музеї книги і друкарства України відкрився міжмузейний проєкт

Чим цікавий Пантелеймон Куліш сучасному українцеві? Куратори виставки Інна Мочарник та Михайло Довбищенко, вважають, що зараз П.О.Куліш був тим, кого називають лідером думок: одним з найпопулярніших блогерів з купою фоловерів, гострим на слово критиком, і не тільки літературно-причетних речей, генієм PR-менеджменту та чи не найзатребуванішим автором рецензій...

Нагадаємо, завдяки діяльності Пантелеймону Олександровичу з’явилися видання багатьох майбутніх класиків української літератури: Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Олекси Стороженка, Ганни Барвінок, видання творів та біографії Миколи Гоголя...

Куліш відомий не лише перекладами творів Шекспіра та Байрона, а й першим переклав Святе Письмо українською. Як видавець він дбав і про потреби народної освіти. Так, його друкарні в 1863 році побачила світ перша українськомовна арифметика. Упорядкував видання відомий громадський діяч та письменник Олександр Кониський, а кошти на друк зібрав Микола Костомаров.

Родзинкою заходу є ескізи першої марки, яка присвячена Пантелеймону Кулішу. Її автор — художник Микола Кочубей. На відкритті вернісажу відбулося погашення цієї марки співробітниками АТ «Укрпошта».

Партнерами проєкту виступили: Національний музей Тараса Шевченка, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України і за сприяння Міністерства культури України.

Виставку можна побачити до 2 серпня, а про раритети та унікальні експонати — читайте в найближчих числах «Дня».