МЕНЮ

Чайковський і весь цей джаз...

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
1 липня, 2020 - 19:49
11 липня на Черкащині відбудеться фестиваль просто неба Kamianka Music Fest

Організатори арт-проєкту запевнили, що всі санітарні норми, які вимагає дотримувати МОЗ у період карантину, будуть виконані. Вже третій рік поспіль, у місті Кам’янка на Черкащині буде проведено культурологічний фестиваль класичної та джазової музики Kamianka Music Fest. Фестиваль відбуватиметься під кураторством ГО «Центр культурних ініціатив Responsible future» та дієвої підтримки Кам’янської міської ради.

Місто Кам’янка стало не випадковим місцем проведення такого фестивалю, адже має потужний музичний бекґраунд: творчість всесвітньо відомих композиторів Петра Чайковського та Кароля Шимановського. Це місто сміливо можна назвати музичною Меккою, бо впродовж 28 років, з 1865-го по 1893 рік, сюди приїздив уславлений композитор Петро Чайковський. Саме тут він і написав понад 30 творів, серед яких опери «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Орлеанська діва», балети «Лебедине озеро» та багато інших. А засновник польської композиторської школи ХХ століття Кароль Шимановський також був народжений у Черкаській області, що стала для нього рідною домівкою, дала безтурботне дитинство і молодість, сповнену краси і свободи, нагадують організатори фесту на своїй офіційній сторінці в  facebook.

ФОТО НАДАНО ОРКЕСТРОМ ВІРТУОЗИ КИЄВА

Цьогоріч фестиваль набуде нового масштабу, оскільки приурочений до 180-річчя від дня народження Петра Чайковського. Мета фесту — фондувати знання шляхом класичної музики, залучати туристів до культурної, історичної та природної спадщини міста Кам’янка, розвивати і популяризувати українську культуру. Простором для проведення музичного фестивалю традиційно стає парк Кам’янського державного історико-культурного заповідника з парковою сценою та відомою музичною школою.

Програма фестивалю:

Хедлайнером класичної частини фестивалю стане перший незалежний оркестр в Україні «Віртуози Києва» (на фото). Оркестр був заснований 2016 року як результат партнерства найкращих українських музикантів, переможців міжнародних конкурсів, та всесвітньо відомого віолончеліста-диригента Дмитра Яблонського. Висока виконавська майстерність музикантів, продуманий музичний репертуар та інноваційні виступи зробили колектив найвідомішим ансамблем України.

Джазову сторінку фестивалю COSMIC JAZZ NIGHT, що відбудеться просто неба під зорями, відкриє тріо найкращої джазової піаністки України Наталії Лебедєвої в тандемі зі співачкою Лаурою Марті. Наталія Лебедєва — відома українська джазова піаністка, композиторка, аранжувальниця. Тріо Наталії Лебедєвої виступить у складі з Ярославом Товарянським — контрабас та Ярославом Борисом — барабани. Спеціальна гостя проєкту — Лаура Марті, відома джазова співачка, глибокий оксамитовий тембр якої неможливо ані сплутати, ані забути...

Jamsession — довга імпровізація різних музикантів, під час якої вони проявляють свою музичну майстерність. Цьогоріч молоді та закохані в джаз черкащани разом із Майком Левтушенком пропонують слухачам свіжий погляд на традиційний джаз і власний рецепт авторської музики.

Kamianka Music Fest не має комерційної мети, тож вхід на фестиваль вільний! Також на території фесту передбачений вільний кемпінг для всіх бажаючих, який розташовується на відстані 15 хвилин від початку туристичного маршруту Тясьминського каньйону.