МЕНЮ

«Чародій народної пісні»

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
4 грудня, 2015 - 11:19
Під такою назвою у НМАУ 7 грудня відбудеться концерт, присвячений пам’яті Григорія Верьовки

Цьогоріч 25 грудня будемо вшановувати 120-річчя видатного маестро. Ім’я Григорія Гурійовича — знаного композитора, хорового диригента й педагога — прославило Україну як пісенну країну у світі. Верьовка присвятив свій талант та життя народній і сучасній пісні. Як композитор і диригент він постійно шукав нових форм виконання композицій, створив оригінальний жанр і свою оригінальну музичну мову. Ще за життя маестро називали «корифеєм українського музичного мистецтва, який виріс із глибинних і чистих джерел народнопісенної культури». Григорій Верьовка зробив значний внесок у розвиток жанру обробки народної пісні, збагативши його новими формами, а також поповнив скарбницю української музичної фольклористики. Твори митця, позначені барвистістю мелодії, яскравістю колориту і неповторною оригінальністю, й досі не втратили своєї свіжості, — зазначають музикознавці. Але насамперед Г. Верьовка прославився, як художній керівник і головний диригент організованого ним 1943 р. Українського народного хору (з 1965-го Хор імені Г. Верьовки. — Т. П.). Цей талановитий колектив, нині знаний не лише в нашій країні, а й на різних континентах, активно популяризує українське музично-хорове та хореографічне мистецтво.

У своїй композиторській діяльності Григорій Гурійович особливу увагу приділяв музично-поетичним творам для голосу з інструментальним супроводом. Ще в студентські роки Верьовка створив чимало пісень-романсів на слова Павла Тичини та інших українських поетів. До його кращих здобутків пісенного жанру належать твори: «Ой як стало зелено», «Зелена неділя», «Осінь», «Нехай собі та й шумлять дуби», «Там, на горі за Дніпром», «Виряджала милого», «Клятва», «Десь на дні мого серця» та ін.

Під час вечора, який відбудеться у Великому залі Консерваторії, виступлять «спадкоємці» та продовжувачі традицій, започаткованих маестро: Національний заслужений академічний український народний хор ім. Г. Верьовки під орудою легендарного маестро Анатолія Авдієвського, Студентський хор Національної музичної академії України (художній керівник Євген Савчук) і Капела бандуристів ім. О. Вересая (диригент Раїса Борщ). На концерті виконуватимуться пісенні «перлини» із «золотого фонду» фольклору і популярні твори українських класиків та сучасних композиторів.