МЕНЮ

«Світ змінює геополітика та новітні технології»

30 грудня, 2019 - 12:25

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!

Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?

2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?

5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?


Людмила ГУБІАНУРІ, директорка Музею М. Булгакова:

1.На мій погляд, цього року світ продовжує змінювати геополітика та новітні технології. Знов відтермінували Брекзит, що підтверджує болісність та складність цього процесу, як для Великої Британії так і для самого ЄС. В той самий час Кремль та особисто Путін не приховують свої зазіхання на території колишнього СРСР та бажання зібрати знов усі «республіки свободні». Його заява про «исконно русские земли», з якими слід розібратись, поганий меседж не тільки для України. Але світ все одно швидко змінюється в першу чергу через новітні технології: електродвигуни, використання сонячної енергії, IT-технології, тощо.  Такі речі приводять до  фінансового перерозподілу, так, наприклад, у сфері  нафтодобування вчорашні «хазяї» світу можуть залишитись ні з чим. І це тільки початок.

2. 3.Найважливішою подією року особисто вважаю президентські вибори. Це справжнє потрясіння усвідомити, що більша частина українського суспільства, з високим відсотком саме молоді, віддало свій голос за людину, партію, яких знали здебільше через гумористичні програми, дуже низького ґатунку. Якось на проповіді у церкві священик розповідав про зв'язок Господа з людиною. Чому цей зв’язок іноді здається таким ефемерним, чому часто ми вважаємо, що нас нагорі не чують. Священик став задавати питання пастві, яка  жалілася на теперішнє життя. « Хіба ви не читали перед виборами програм політиків? Чи не бачили кількість серед них людей без всякої освіти, досвіду? Чому вирішили, що ці люди зможуть змінити на краще ваше життя? Які для цього були  у вас підстави ? Чому ж тоді пустили їх у свій дім, свою країну?»Те, що люди у моїй країні виявилися настільки інфантильними, неосвіченими, байдужими - велике потрясіння для мене.

Ці люди і є моїми антигероями.  А героями завжди для мене є люди, що змінюють сьогодення, світ, країну  власними силами, енергією, талантами, ресурсами, іноді ціною власного життя. Це справжні герої, які відстоюють країну на різних фронтах, а Героям Слава  має бути завжди.

4. Родина, друзі, робота. Це три колеса мого життя, четверте - книги, мистецтво. Коли зовсім все погано, хтось з цих головних моїх пигулок допоможе обов’язково.

5. Газета «День» - багатолітній партнер та друг. Іноді думаєш, кому потрібні твої, музейні проекти, виставки, книги, якісь забаганки на тлі суцільного божевілля? А «День» відповідає: пишіть, будемо друкувати. Дякую від себе особисто та від музею М.Булгакова газеті «День», головному редактору Ларисі Івшиної, журналістам Тетяни Поліщук, Івану Капсуману, Наталі Малімон, Валентину Торбі, Дмитру Десятерику, Ользі Савицькій за чудову професійну роботу, чесність та любов до України, Києва.