Shorts news КОРОТКО / Культура У Національній філармонії України відбувся вечір пам'яті видатного українського диригента Стефана Турчака, повідомляє мистецтвознавець Галина СТЕПАНЧЕНКО. Вступне слово виголосив автор монографії про митця, кандидат мистецтвознавства, заступник міністра культури і мистецтв України Володимир Рожок. "Своєю творчістю Маестро відкрив нову сторінку диригентської української школи", - зазначив промовець. У виконанні Державного естрадно-симфонічного оркестру України прозвучала Друга симфонія Сергія Рахманінова, яку диригент завжди включав до свого репертуару.
Другий відділ концерту було присвячено оперній діяльності Стефана Турчака, котрий продиригував понад 50 опер та балетів у Національній опері України. Народний артист України Валентин Пивоваров виконав "Пісню Тараса" з "Тараса Бульби" та арію Дона Базіліо із "Сивільського цирульника". Окрасою концерту став виступ народної артистки України Гізели Циполи, супутниці життя Стефана Турчака. В її виконанні прозвучали дві оперні арії.
У концерті взяли участь представники різних поколінь української диригентської школи. Графіка хмельниччанина "їде від Белграда до Парижа" Радісну новину отримав з Белграда голова Хмельницької обласної організації Спілки художників України Яків Павлович. Секретаріат міжнародного бієнале повідомив митцеві, що його графічні роботи, експоновані на виставці "Золоте перо Белграда", високо оцінені авторитетним журі. Отож після Югославії вони будуть репрезентовані в Македонії (м. Скопія), а потім - у столиці мистецтв Парижі, повідомляє кореспондент "Дня" Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ. 56-річний Яків Павлович працює в сфері так званої промислової графіки. Найсолідніші компанії мають за честь замовити йому товарні та фірмові знаки. Раніше він експонував свою промграфіку в Японії, Прибалтиці, Росії. У танцюриста Віктора Рибія ювілей і... виставка Учора любителі балету поздоровили одного з колишніх прем'єрів Національної опери України, заслуженого артиста країни Віктора Рибія з ювілеєм. Відомий артист увійшов до історії української Терпсихори як Ромео, Ескаміліо, Ротбар...
Він народився у Львові, в родині художника. Освіту одержав у Санкт-Петербурзі, де й дебютував на сцені Малого оперного театру. Знаменитий балетмейстер Бєльський 7 років шукав першого виконавця на партію Овода і врешті решт знайшов його в українському талановитому юнакові. Наступною роботою Віктора стала партія імператора Антонія в балеті "Антоній і Клеопатра". Але Антоній XX століття закохався не в Клеопатру, а в Людмилу Сморгачеву, з якою і дебютував у балеті "Ромео і Джульєтта" вже в Києві.
Зі сцени знаменитого українського артиста проводжали не в Україні, а в Еквадорі, 1991 року. Як хореограф і виконавець Віктор показав свою балетну мініатюру пам'яті Рудольфа Нурієва. Зворушений зал стоячи вшанував пам'ять видатного танцюриста, не знаючи, що автор постановки останній раз танцює на сцені.
Минули роки, і сьогодні ми зустрічаємося з артистом у новій якості. Галерея "Атальє Кадаль" представила більше 20 його малярських робіт. Тематика - балет, еротика, любовний трикутник, у якому Віктор Рибій знаходить нескінченні психологічні нюанси. "Малюючи, я, нарешті, став самим собою, - сказав він друзям. - Не залежу від жодних мінливостей долі вітчизняного танцюриста".