П’ятий тиждень простою

Роботу на Прилуцькій тютюновій фабриці відновлять після скасування «тютюнової» поправки

Скасування так званої тютюнової поправки до законопроєкту №1049 наступного тижня очікують на Прилуцькій тютюновій фабриці. Якщо депутати Верховної Ради її скасують, роботу на підприємстві відновлять. Про це UА: Чернігів сказав генеральний директор Прилуцької тютюнової фабрики Артем Скрипка. Сьогодні — п’ятий тиждень, відколи виробництво частково зупинили. Минулого тижня представники галузі зустрічалися із прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком та обґрунтували вимоги скасування поправки.

Сигаретний цех Прилуцької тютюнової фабрики порожній, обладнання не працює. П’ятий тиждень люди не виходять на робочі місця — керівництво підприємства тимчасово зупинило виробництво через «тютюнову» поправку до законопроєкту №1049.

«Ми не можемо розпочати виробництво, доки ми не знаємо, що ця поправка, яка була прийнята, не зникла», — пояснює генеральний директор Прилуцької тютюнової фабрики British American Tobacco Артем СКРИПКА.

Збитки від простою, за словами Артема Скрипки, рахуватимуть після того, як відновлять роботу: «Якщо ми не виробляємо     — ми несемо збитки. Це очевидно. Для нас простій — не знаю, як інші компанії діють, коли люди не залучені, для нас, як соціально відповідальної компанії, люди перебувають у простої. Ми виплачуємо їм зарплату згідно з законодавством України».

Законопроєкт № 1049 депутати Верховної Ради ухвалили 4   жовтня з так званою тютюновою поправкою. Згідно з нею, виробники мають продавати цигарки за оптовою ціною, яка не перевищує 80% від роздрібної. Оптові посередники роздрібним мережам — не дорожче ніж 87% від роздрібної ціни. 

«Ми самостійно виставляли ціну на свій продукт. Тепер, коли держава каже, за скільки нам виробляти, ми перебуваємо в стані невизначеності. Ми не знаємо, за якою ціною нам виготовляти продукт, за якою ціною його продавати», — пояснює юрист Прилуцької тютюнової фабрики British American Tobacco Артур ГУСЕЙНОВ.

За словами Артура Гусейнова, вартість пачки цигарок після прийняття закону зросте: «Це означає підвищення на 14 гривень з 1 січня. До цих всіх ініціатив можемо говорити про те, що виросте ринок нелегальної торгівлі. Наша продукція набагато дорожча».

Артем Скрипка каже: «Будемо сподіватися, що наступного тижня, коли депутати повернуться, це питання буде розглянуто, і ми будемо бачити якісь позитивні зміни. Якщо закон буде ухвалений, наша калькуляція показує, що це від 20—25% падіння ринку, який платить податки. Якщо так станеться, нам треба розуміти, що робити далі. За останніх 25 років ми інвестували шалену купу грошей у підприємство».

Голова облдержадміністрації Андрій ПРОКОПЕНКО пообіцяв звернутися до народних депутатів, щоб вони переглянули законопроєкт: «Коли ми говоримо про ті пріоритети, які поставив Президент, — створення робочих місць, розвиток економіки, то який сигнал ми даємо іноземним інвесторам, якщо успішне підприємство з гарними практиками охорони праці, з гарними зарплатами, буде скорочувати виробництво? Це дуже негативний сигнал для всіх інвесторів».

Нагадаємо, 18 жовтня на позачерговій сесії Прилуцької міської ради двадцять три депутати проголосували за те, щоб передати Президенту звернення з вимогою ветувати законопроєкт 1049. Через нього, за словами міського голови Ольги ПОПЕНКО, бюджет міста може зменшитися: «Найбільше перерахувань ми маємо від тютюнової фабрики. Це більше ніж 500 чоловік, які працюють тут і зареєстровані тут». За 9 місяців, за словами Ольги Попенко, підприємство сплатило до бюджету міста податків на майже 15 мільйонів гривень.