Очікується "інвестиційний посів"?

Упродовж поточного місяця в Києві може відкритися офіс нової міжнародної інвестиційної структури, куди вітчизняні фірми, що працюють у сфері агробізнесу, зможуть подавати свої проекти для отримання інвестицій. Коло таких фірм не обмежується, державні гарантії для отримання кредиту не вимагаються.

Про цей проект йшлося на недавній неофіційній зустрічі прем'єра П. Лазаренка, міністра фінансів І. Митюкова та міністра економіки Ю. Єханурова з керівниками відомих компаній, які спеціалізуються на аграрному та інвестиційному бізнесі: швейцарських - "Novartis", "Andre and Cie", "Axiom", англійської "MC-BBL", аргентинської "Cresud" та "Sociedad Comercial del Plata", банків "Rabobank" (Голландія) і "Paribas"(Аргентина). Того ж дня іноземних бізнесменів прийняв перший заступник голови Верховної Ради О. Ткаченко.

Незабаром після закінчення переговорів пан Єхануров заявив, що дійсно може йтися про великі обсяги інвестицій в аграрний сектор на дуже вигідних для нас умовах. Однак, на його думку, інвестори (а з деякими з них він зустрічався в Лондоні) поки лише вивчають ситуацію, за винятком "MC-BBL", котра вже готова стати до роботи на українському ринку.

Утім, за неофіційною інформацією, згадані вище інвестори вже працюють на українському ринку. Зокрема, спільно з Українською аграрною біржею (УАБ) розробляють і запускають в дію інвестиційні проекти в області виробництва цукру, зернових, розвитку аграрних технологій. Судячи з усього, і в міжнародній інвестиційній структурі, яка створюється, біржа відіграватиме серйозну роль: не випадково на всіх переговорах, що згадувалися, був присутній голова біржового комітету УАБ Богдан Губський.