МЕНЮ

Обмінник у... смартфоні

Олексій САВИЦЬКИЙ
12 лютого, 2019 - 10:41
Купити чи продати валюту тепер можна он-лайн

Курс валют дещо несподівано тішить українців. Із початку лютого гривня значно зміцнилася! Подешевшали і долар, і євро. В Нацбанку зміцнення гривні пояснюють стабільним експортом і попитом на українські цінні папери. Валютний ринок нарешті дозрів, аби уникнути паніки й спекуляцій, вважають банкіри. Перевірити це українці тепер можуть просто зі своїх смартфонів. Від 7 лютого обмін валют доступний у інтернет-банкінгу!

Понад 2 роки тому подібну можливість Нацбанк заборонив, борючись із ажіотажем на «зелений». Нині ж обмеження знімають. Із 7   лютого обмін валют знову в он-лайні.

«Вказую, наприклад, 1 євро й підтверджую переказ. Далі цей 1 євро переказався з моєї гривневої картки на мою єврову картку»,   — пояснює принцип роботи сервісу керівник e-commerce проектів ПриватБанку Христина Кармазіна.

Щоправда, купити валюти можна не більше, аніж на 150 тисяч гривень у день. Та для особистих потреб цього цілком достатньо, вважають у НБУ. І очікують, що новий сервіс буде популярним.

«Операції он-лайн є набагато менш витратними для банків із точки зору адміннавантаження. Вони більш вигідні, тому я думаю, що багато банків будуть просувати цей продукт», — каже заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

Банкіри обміну в он-лайні справді зачекалися — сервіс запустили просто з ночі 7   лютого. Розраховують на хороший попит. Адже в порівнянні з традиційними банківськими касами чи обмінниками це швидше та зручніше.

«Якщо треба обміняти 10 тисяч гривень, а у вас зарплатня на картці, вам потрібно було йти до банкомата, або у відділення, знімати цю купу грошей. Потім іти і обмінювати, йти по вулиці, стояти в черзі. Навіщо? Тепер ви можете це зробити трьома дотиками! З однієї картки на іншу перекинули, все», — продовжує Христина Кармазіна.

Достатньо лише бути клієнтом банку і встановити його мобільний додаток на свій смартфон. Далі — поряд із гривневим рахунком створити доларовий та євровий. На них валюта і конвертуватиметься. При чому за трошки вигіднішим курсом, аніж у обмінниках.

«Найкращий курс, швидко купив, в черзі не простояв. А далі взяв свою валютну карту, поїхав за кордон і користуєшся: зручно, дешево, швидко», — коментує новацію голова правління Universal Bank Ірина Старомінська.

За такими сервісами — майбутнє, впевнені фахівці. Адже онлайн-банкінг стає все популярнішим серед українців. Насамперед завдяки економії часу.

«Аби купити валюту, достатньо зробити три кліка. Для цього достатньо 10 секунд», — каже Старомінська.

Утім, звичайні обмінники так швидко не зникнуть. Адже не всі українці користуються онлайн-банкінгом або взагалі не тримають гроші на картках, маючи неофіційні доходи.

«Поки в нас існує чорна валютна економіка, на жаль, обмінники завжди будуть мати бізнес», — констатує Олег Чурій. 

Хто ж звик до безготівкових розрахунків, зітхне з полегшенням. Конвертувати свої заощадження у валюту тепер можна оперативно і без зайвих зусиль. Мобільні сервіси працюватимуть цілодобово та без вихідних.