МЕНЮ

Кондитери б’ють на сполох

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
11 липня, 2019 - 11:39
З полиць магазинів можуть зникнути бісквіти, рулети, шоколадні цукерки, в рецепті виготовлення яких міститься... спирт

Асоціація виробників кондитерської, харчоконцентратної, крохмалепатокової продукції та кави «Укркондпром» звернулася з листом до уряду України та державного підприємства «Укрспирт» із вимогою негайно розблокувати відвантаження спирту підприємствам харчової галузі.

Через колізію в законі та, відповідно, проблеми в роботі «Укрспирту» частково паралізується робота десятка підприємств харчової промисловості.

Наразі Асоціація зафіксувала зупинку виробництва 30 тисяч тонн кондитерської продукції. Кондитерські підприємства вичерпали залишки спирту на складах і змушені призупиняти виробничі лінії й відмовлятися від виробництва значної частки асортименту продукції.

За словами президента Асоціації Олександра БАЛДИНЮКА, кондитерські підприємства використовують спирт як сировину під час виробництва цілої групи продукції (бісквіти, рулети, шоколадні цукерки і т. ін.), тому після зупинки відвантаження спирту з 1        липня ц.р. підприємства цю продукцію виготовляти не зможуть.

Таким чином, виробники кондитерської продукції виявилися заручниками ситуації і щодня втрачають гроші.

Балдинюк зауважив, що призупинення ліній із виробництва цілого ряду кондитерської продукції призведе до порушення умов уже підписаних підприємствами експортних контрактів на постачання продукції та необхідності сплачувати штрафні санкції за невиконання умов цих договорів.

Як відомо, з 1 липня набули чинності положення Податкового кодексу, передбачені законом №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23          листопада 2018 р., які заблокували відвантаження спирту.

Законодавчими змінами передбачено, що «Укрспирт» та покупці повинні зареєструвати поставку спирту в реєстрі товарно-транспортних накладних, проте реєстрація накладної на вивезення спирту виключена із Податкового кодексу. Також закон вимагає наявність витратомірів на акцизних складах, на кожному місці отримання та відпуску спирту. Вимоги до витратомірів мали бути прописані в Технічному регламенті законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, але їх там немає. При цьому до держреєстру витратомірів має вноситися інформація щодо відповідності таких приладів вимогам законодавства.

Тож «Укрспирт» заявив, що без законодавчо закріпленого статусу таких приладів у ДП не можуть провести закупівлі, оскільки це буде розцінюватися як нецільове використання коштів.

Із 1 липня до сьогодні «Укрспирт» не відвантажував сировину не лише для кондитерів, а й для компаній-виробників алкоголю. Це підтвердив керівник асоціації «Укрводка» Володимир ОСТАПЮК.

Українські новини з посиланням на інформоване джерело на ринку повідомили, що в четвер, 4 липня, відбулася робоча зустріч Мінфіну та представників Податкової служби для врегулювання проблем із запуском системи електронного адміністрування реалізації спирту.

Співрозмовник агентства припустив, що Мінфін незабаром прийме рішення щодо тимчасової відстрочки впровадження системи до усунення неузгодженостей у законодавстві, а відвантаження спирту відновиться з 9 липня.