МЕНЮ

(Дез)інформація, запущена... Кремлем?

Підготувала Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
8 жовтня, 2019 - 10:27
Михайло ГОНЧАР назвав 5 причин не вірити матеріалу про наміри оточення Трампа звільнити керівництво «Нафтогазу»

Американські бізнесмени та чиновники, пов’язані із президентом США Дональдом Трампом, намагалися домогтися зміни керівництва української газової компанії НАК «Нафтогаз». Учора з таким повідомленням вийшло десятки українських ЗМІ, посилаючись на авторитетне інформаційне агентство The Associated Press, яке своєю чергою посилалось на «інсайдерів». У матеріалі йдеться, єдиною метою всієї складною «спецоперації» було отримання прибутку. Нібито представники республіканців говорили про зв’язки з Трампом і обіцяли направити вигідні контракти «Нафтогазу» тим американським компаніям, які безпосередньо контрольовані Трампом або його союзниками.

Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло ГОНЧАР переконаний, що публікація — це дезінформація, запущена... Кремлем. Які неточності є в матеріалів та кому вигідна така постановка питання — далі прямою мовою.

По-перше, ймовірно, пара пройдисвітів і могла мати певний бізнес-план щодо 100 танкерів СПГ зі США для України на рік. Так би мовити, грошенят заробити і перед Трампом прогнутись. Але це повне невігластво!

По-друге, що таке 100 танкерів СПГ на рік? Це приблизно 9,5 млрд куб. м природного газу в регазифікованому вигляді, якщо взяти до уваги, що доставка на польський СПГ-термінал у Свиноуйсце буде здійснюватись типовими метановозами корисним об’ємом у 155 тис. куб.м СПГ.

По-третє, потужність з прийомки СПГ на польському терміналі становить на сьогодні 5 млрд куб. м (!) на рік. Тобто, при всьому бажанні 100 танкерів для України туди не влізе! Наступна черга СПГ-терміналу збільшить потужність його до 7,5 млрд кубів. Знову ж таки замало для 100 танкерів.

По-четверте, але навіть якщо б це вдалось якимось магічним чином, то цей газ не міг би бути доставлений в Україну, оскільки по існуючому інтерконектору можна прокачати реверсом до України порядка 1,5 млрд кубів на рік, що й так робиться. Для прокачування більших обсягів, але знову ж таки це максимум 8 млрд. кубів на рік потрібен новий інтерконектор, якого на сьогодні немає і навряд чи з’явиться раніше 2021—2022 р.р.

По-п’яте, варіанти доставки СПГ до України через турецькі чи грецькі СПГ-термінали навряд чи варто розглядати для подібної ідеї, оскільки для цього потрібно домовлятися не в форматі тристоронньому форматі, як у разі США — Польща — Україна, а в 6-сторонньому: США — Туреччина (Греція) — Болгарія — Румунія — Молдова — Україна... Як мінімум, «Газпром» там вставить два «корка» — в Болгарії та Молдові.

Припускаю, що дана (дез)інформація запущена з подачі росіян, оскільки відповідає їхньому пропагандистськи поширюваному міфу про те, що США хочуть посадити Європу на дорогий газ замість дешевого російського. Ну і, мовляв, дивіться, що американці роблять з українцями — суцільне газове свавілля!