МЕНЮ

Бізнес закликає розблокувати реалізацію товарів першої необхідності

26 березня, 2020 - 09:16
Мило, антибактеріальні серветки, гумові рукавиці, підгузки для дорослих та дітей, засоби жіночої гігієни в половині регіонів України опинились поза доступом для споживачів

16 березня КМУ відповідною постановою №211 заборонив роботу бізнесу, який приймає відвідувачів на період до 3 квітня. Йдеться про торговельно-розважальні центри та інші заклади розважальної діяльності, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, Крім того, йдеться про заклади торговельної діяльності та діяльність з надання послуг з громадського харчування (лише доставка замовлень) за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Водночас, на місцевому рівні ряд рішень значно обмежили перелік дозволених для реалізації товарів. Так, до прикладу, у таких великих містах як Луцьк, Одеса, Миколаїв, Біла Церква, Коломия  дозволено роботу лише аптек та продовольчих товарів. Таким чином,  такі товари, як мийні засоби (мило, антибактеріальне мило, тощо), засоби для чищення (засоби з хлором, з дезинфікуючим ефектом, тощо), засоби гігієни (у т.ч. зубні пасти, гелі, шампуні, дитяча косметика, вологі та антибактеріальні серветки, гумові рукавиці господарські, тощо), сірники, сміттєві пакети, підгузки для дорослих та дітей, засоби жіночої гігієни, санітарно-гігієнічні вироби з паперу та інші товари в половині деяких регіонів України опинились поза доступом для споживачів.

На жаль, стверджують в Європейській Бізнес Асоціації, пояснення компаній щодо норм постанови №211 не беруться до уваги, або компанії просто отримують відмову із посиланням на відповідні розпорядження місцевих органів державної влади.

Більше того, окрім протоколів про закриття магазинів з таким асортиментом, поліція почала виписувати протоколи про закриття окремих відділів у магазинах. Бізнес-спільноті, на сьогодні, вже відомо про десятки таких випадків.

При цьому торгівля господарськими товарами, якими населення користується щоденно, взагалі залишилась поза Постановою. Тому, важливо все ж передбачити Постановою можливість реалізації даного виду продукції.

Тож ЄБА звернулась до Уряду із проханням максимально швидко внести зміни до Постанови №211, додавши до переліку дозволені до реалізації господарські товари. Водночас, підприємці просять місцеві органи влади переглянути прийняті рішення місцевих рад та не встановлювати додаткові неаргументовані обмеження.