МЕНЮ

Анбадлінг наближується до завершення

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
6 червня, 2019 - 10:39
У другому півріччі 2019 року оператор ГТС України функціонуватиме вже як окрема юридична особа в межах Групи «Нафтогаз»

1 червня розпочався черговий етап проєкту з анбадлінгу ГТС України. У філії «Оператор ГТС України», як єдиному підрозділі, вже поєднано функцію технічної експлуатації ГТС, яку раніше виконували п’ять окремих філій АТ «Укртрансгаз». Таким чином, створено прообраз майбутнього незалежного оператора ГТС України, до якого переведено понад 12 тисяч співробітників, безпосередньо задіяних у процесі транспортування газу.

Однією з ключових змін стало спрощення управлінської структури, що збільшує відповідальність керівників на місцях та пришвидшує процеси прийняття рішень. Суттєво реорганізуються бізнеспроцеси підприємства для підвищення ефективності його роботи та приведення у відповідність міжнародним практикам управління.

Завдання цього етапу анбадлінгу — відпрацювати формат роботи майбутнього незалежного оператора як єдиної структури, протестувати наявні управлінські та технологічні процеси та усунути можливі розбіжності.

«Ми максимально наблизилися до нашої мети — створення незалежного Оператора ГТС України. Із 1 червня всі підрозділи, що задіяні в процесі транспортування газу, буде об’єднано «під єдиним дахом». Ми ретельно до цього готувалися — створили принципово нову, спрощену та гнучку оргструктуру, запроваджуємо найкращі міжнародні стандарти роботи, зібрали високопрофесійну команду та отримали підтримку провідних європейських експертів. Упевнений, що незабаром це дасть нам змогу ввійти до сім’ї європейських операторів ГТС», — прокоментував генеральний директор філії «Оператор ГТС України» Павел СТАНЧАК.

Робота оператора в форматі філії АТ «Укртрансгаз» відбуватиметься до початку липня. Із 1 липня розпочнеться наступний етап анбадлінгу, який триватиме до кінця поточного року. Він передбачає перехід функції технічної експлуатації українською газотранспортною системою до ТОВ «Оператор ГТС України», окремої юридичної особи, 100% засновником якої є АТ «Укртрансгаз». До Товариства буде переведено всіх співробітників, які забезпечують транспортування природного газу. Взаємодія між АТ «Укртрансгаз» та ТОВ «ОГТСУ» відбуватиметься на основі укладеного «Договору про технічне обслуговування» (SLA).

Таким чином, у другому півріччі 2019 року оператор ГТС України функціонуватиме вже як окрема юридична особа в межах Групи «Нафтогаз». Із 01.01.2020 року, після закінчення транзитного договору з «Газпромом», планується повністю вивести ТОВ «ОГТСУ» з Групи «Нафтогаз» — що стане останнім кроком відокремлення функції транспортування.