Shorts news КОРОТКО / Економіка На Івано-Франківщині накопичилося понад мільйон тонн токсичних відходів Як повідомляє агентство Інфобанк, на 63 підприємствах Івано-Франківської області накопичилося понад 1,1 млн. тонн токсичних відходів, небезпечних для навколишнього середовища. Із них 61,2 тис. тонн мінеральних добрив, термін придатності яких уже закінчився й які треба негайного знешкодити. За інформацією обласної комісії з питань техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, найбільше небезпечених токсичних речовин зберігається в калуському хімічному концерні "Оріана", нафтопереробному комплексі "Нафтохімік Прикарпаття" у Надвірній, Івано-Франківському заводі "Промприлад" та шкіряній фірмі "Плай". Більше 50 українських експонентів беруть участь в Ганноверському ярмарку Більше 50 українських підприємств та організацій провідних галузей промисловості репрезентували свою продукцію на ювілейному міжнародному ярмарку "Ганновер-Мессе-97", що відкрився в понеділок у Ганновері.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі Мінекономіки, серед українських учасників ярмарку - АТ "Мотор-Січ", завод "Перетворювач", Дніпропетровський завод важких пресів, Одеський завод радикально-свердлильних верстатів, ВАТ "Полтавський алмазний завод", концерн "Азовмаш", Смілянський машинобудівний завод, ВАТ "Луцький підшипниковий завод", ВАТ "Південний машинобудівний завод" та інші. 50-а щорічна виставка-ярмарок у Ганновері триватиме до 19 квітня. Банк "Україна" розпочав виплату компенсацій жертвам нацизму Правління банку "Україна" дало розпорядження 14 регіональним дирекціям банку розпочати перші компенсаційні виплати громадянам України - жертвам нацистських переслідувань. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна у прес-службі АБ "Україна", питання, пов'язані з визначенням черговості виплат та їхнім регіональним розподіленням, вирішує Український національний фонд "Взаєморозуміння та примирення" (тел. (044) 224-65-55).
Компенсаційні виплати здійснюються готівкою в німецьких марках. За бажанням одержувача обмін німецьких марок на гривні чи долари США здійснюється на загальних підставах.
Як повідомлялося раніше, джерелом для виплат компенсацій через банк "Україна" визначено дохід, отриманий банком від операцій з державними цінними паперами. Херсонські комбайнобудівники продають техніку в кредит Все частіше на шляхах області зустрічається техніка херсонських комбайнобудівників, яка прямує у господарства, повідомляє кореспондент "Дня" Василь ПІДДУБНЯК. Представник Президента в області Юрій Карасик підписав розпорядження про реалізацію в кредит продукції, якою забиті склади АТ "Херсонські комбайни". Через низьку купівельну спроможність сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств її тут накопичилося на 10 млн. грн.
Крім техніки, три роки лежали непотрібними і запчастини до комбайнів "Херсонець-200", насосних станцій, дощувальних установок - на сотні тисяч гривень. Тепер усі ці завали усуваються для спільної користі для машинобудівників і сільгоспвиробників. На цьому й наголосив Ю.Карасик, додавши, що реалізуються товари під регіональний контракт, розрахований на три роки. Якщо покупець зможе розрахуватися за кредит протягом року, то комбайн чи насосна станція обійдеться йому на 30% дешевше, якщо за два роки - на 10%.