МЕНЮ

«Зелені» кіловати

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
18 червня, 2019 - 19:50
Вінниччина вийшла на 11% генерування відновлювальної енергетики

Кількість сонячних електростанцій у Вінницькій області зросла до 44 об’єктів з виробничою потужністю 143,1 МВт. Окрім цього, на території регіону працює 26 малих гідроелектростанцій, 4 когенераційні установки та 1 біогазова установка. Завдяки цим об’єктам альтернативної енергетики протягом 2018 року вдалося згенерували 207,8 млн кВт•год електричної енергії, що забезпечило економію використання традиційних енергетичних ресурсів на 70 тис. тонн умовного палива (орієнтовно 98 тис. тонн кам’яного вугілля, спаленого на ТЕС). Про це повідомив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій ГИЖКО.

«Враховуючи, що протягом минулого року усіма категоріями споживачів області спожито 1 921 млн. кВт•год, частка відновлювальної енергетики в загальному споживанні Вінниччини на кінець року становить понад 11%, що повністю відповідає ключовим показникам ефективності енергетичної системи країни відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2035 року», — зауважив Гижко.

Він додав, що до 2021 року приватними інвесторами заплановано побудувати додатково 18 сонячних електростанцій потужністю 94,4 МВт, 5 малих гідроелектростанцій потужністю 0,6 МВт та 3 біогазові установки потужністю 30 МВт, а ще — невеликі комплекси, які будуються в приватних помешканнях або в сільськогосподарських підприємствах.

Як писав «День» (див. матеріал «Доки не зміниться свідомість людей — не з’явиться відповідальність» у №№145-146 від 18 серпня 2017 року), за останні роки Вінниччина скоротила споживання природного газу більше, ніж удвічі. Найбільше зекономили промислові підприємства. ПАТ «Вінницький олійно-жировий комбінат», наприклад, за рахунок запровадження технології переробки відходів виробництва економить у місяць до 40 мільйонів гривень свого бюджету. Низка підприємств харчової промисловості перейшла від використання газу до пелетів, модернізувавши виробництво.