МЕНЮ

«Завдання з призову першої черги вже виконано»

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
4 грудня, 2018 - 18:48
На Вінниччині розпочалися збори резервістів, цивільним заборонили носити військовий одяг, а на дорогах встановили мобільні блокпости

Відправка військових резервістів до навчальних центрів стартувала на Вінниччині. Вінницький обласний військовий комісаріат вже спрямував до навчальних центрів Сухопутних військ Збройних сил України 400 військовозобов’язаних першої черги. Більшість із них добровільно прибули до військових комісаріатів за місцем військового обліку, одразу після введення воєнного стану в регіоні. Вони пройдуть 20-денні навчальні збори у трьох визначених навчальних центрах. Збір резервістів другої черги розпочинається 5 грудня. Вони відбуватимуть 7-денний вишкіл у складі управління та підрозділів бригади територіальної оборони. Загалом в області планують відправити на навчання орієнтовно 700 осіб, більшість із резервістів з офіцерськими званнями або спеціальними навичками.

«На сьогодні Вінницька область вже виконала завдання по призову першої черги резервістів. 400 осіб вже направлені у навчальні центри Львівської, Чернігівської та Житомирської областей, — розповідає військовий комісар Вінницького обласного військкомату Олег ВІННИЦЬКИЙ. — Щодо оперативного резерву другої черги, то є низка заходів, які плануються з територіальної оборони. 5 грудня ми починаємо формувати бригади територіальної оборони. Упродовж п’ятьох днів, із 6 до 11 грудня, бійці пройдуть комплекс навчань та відповідну підготовку, а потім виконуватимуть завдання територіальної оборони — будуть нести службу на блокпостах, реалізовуватимуть задачі з посилення державного кордону, патрулювання на залізничних та автомобільних вокзалах, тобто в місцях найбільшого скупчення людей. Проблем з призовом резервістів немає, усі, хто отримав повістки, звертаються до військкоматів у визначені терміни. За ними зберігається робоче місце, заробітна плата, а по закінченні навчальних зборів усі вони отримають грошову винагороду».

У зв’язку із запровадженням воєнного стану рада оборони Вінницької області заборонила цивільним особам носити військову форми та її елементи. У порушників заборони перевірятимуть документи й визначатимуть можливу приналежність до незаконних військових формувань. Рішення не поширюється на військовослужбовців Збройних сил України, носити військову форму одягу та її елементи можуть також військові Служби безпеки України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та інших передбачених законом військових підрозділів.

«У разі порушення заборони накладатиметься адміністративна відповідальність, тобто штраф, — пояснює співробітник Вінницького обласного військового комісаріату Олександр ГРОМ. — Такі заходи зроблені для того, щоб попередити перебування в області представників незаконних збройних формувань, а також щоб виключити маніпуляції на фоні воєнного стану. Оскільки можлива поява аферистів, які під виглядом військовослужбовців намагаються добитися якихось преференцій. Тобто вінничани та гості міста мають бути готовими до того, щоб на вимогу представника правоохоронних органів представити свої документи».

Тим часом на головних автомагістралях Вінниччини вже працюють мобільні блокпости. Військовослужбовці Національної гвардії та співробітники Національної поліції перевіряють підозрілі автомобілі та осіб. Станом на 4 грудня в області діяло п’ять мобільних блокпостів у напрямках в’їзду в місто Вінницю на Хмельницькому, Київському, Турбівському, Гніванському та Немирівському автошляхах.