Замор риби — на півмільярда

На Херсонщині з’ясовують причини екологічної катастрофи та оцінюють збитки

Масовий замор риби у Дніпровсько-Бузькому лимані на Херсонщині завдав збитків орієнтовно на 500 млн гривень. Такі дані озвучив заступник начальника Херсонського рибоохоронного патруля Григорій Базенко під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо цієї тем. Базенко також підтвердив, що, за попередніми оцінками, загинуло майже 2 млн особин риби: тарань, короп, плоскирка, судак та інші види. За фактом замору риби Нацполіція відкрила кримінальне провадження.

Наразі обласна влада розглядає три причини, через яке стався масовий замор риби. Про це журналістам повідомив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

За його словами, перша причина зумовлена впливом явища природного характеру — збільшенням рівня хімічних сполук у водоймі. Друга можлива причина — функціонування кар’єру Херсонського морського торговельного порту, в акваторії якого виявили рибу. Висновок щодо впливу на довкілля, коментує Гусєв, підприємство не отримало, а представників відповідних комісій до роботи не допустило. І третя причина може полягати у викиді пестицидів, зокрема, внаслідок диверсії.

Завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрного університету, кандидат біологічних наук Павло Кутіщев більш схильний до припущення, що мор риби є наслідком сукупності природних факторів.

«За результатами попередніх досліджень можна стверджувати: основним токсином, який вплинув на рибу, є аміак. А рівень сірководню, за даними трьох лабораторій, не перевищив критичної позначки. Разом із низьким рівнем кисню, підвищенням температури водойми, цвітінням води та обмілінням це спрацювало на прискорення дії токсичних речовин. Причому подібна ситуація спостерігається по всій Україні», — наводить коментар Кутіщева прес-служба Херсонської ОДА.

Юрій Гусєв закликав усіх, хто має будь-яку інформацію, надати її слідству або членам робочої групи, створеної за результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації.

«Зараз ми вживаємо всіх можливих заходів задля відновлення риби у нижньому Дніпрі, унеможливлення повторення ситуації в майбутньому та недопущення потрапляння у продаж риби з кар’єру», — прокоментував голова ОДА.