МЕНЮ

Заглибитися в історію життя Шептицького

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
29 липня, 2020 - 18:13
У Львові відзначили уродини Владики Андрея

29 липня Львів разом із усією Україною та світом святкував 155-річчя від дня народження праведного митрополита Шептицького (29 липня 1865 — 1 листопада 1944). З цієї нагоди у місті та області  провели  низку тематичних заходів, на які запрошували духовенство та громадськість.

Розпочалися заходи із Божественної Літургії в соборі Святого Юра. Крипта, де похований Владика, упродовж дня була відчиненою для всіх охочих вшанувати пам’ять митрополита. Відбулася й проща до села Прилбичі, що в Яворівському районі на Львівщині, де народився Владика Андрей.

На будівлі міської ради, на площі Ринок, розмістили банер із зображенням митрополита. Перед входом до ратуші відкрили тематичну виставку з присвятою Шептицькому        — про його життя та служіння. 

Учора також на багатоповерхівці у спальному районі Львова (на Сихові)  відкрили мурал із зображенням Владики у межах проєкту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей», ініційований управлінням культури Львівської міської ради.

«Фундація духовного відродження» ЛА УГКЦ підготувала для молоді квест, що відбувся на Святоюрській горі, біля церкви Юра. «Завдяки квесту, молодь віком від 14 до 18 років могла заглибитися в історію життя Шептицького, — цитує сайт «Духовна велич Львова» координатора паломницько-туристичного центру на Святоюрській горі Анастасію Терлецьку. — На кожній точці квесту були завдання, пов’язані із певною частинкою його життєвої дороги».

Також під час авторської екскурсії на Святоюрській горі було запропоновано для огляду артефакти, пов’язані із життям митрополита Андрея та часом, коли він жив. Наприклад, високі милиці Митрополита, фрагменти богослужбового одягу тих часів. Екскурсія супроводжувалася музикою, яку полюбляв слухати Митрополит.

Ввечері у Митрополичих палатах відбулася молитва на прославу праведного митрополита Андрея.

Демонстрували цього дня й короткометражний документальний фільм «Андрей Шептицький: актуальне». І не тільки у Львові — також у селі Прилбичі та в місті Новояворівськ.