МЕНЮ

«Є низка нюансів…»

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
20 травня, 2020 - 15:29
На Волині директори геріатричних та психоневрологічних інтернатів області просять захистити їх… від керівника департаменту

Напевне, це вперше в історії Волині відбувся такий одностайний і публічний протест проти керівника. П’ятеро з шести директорів геріатричних та психоневрологічних інтернатів області звернулися до голови обласної ради Ірини Вахович та депутатів з проханням врегулювати складну конфліктну ситуацію, що виникла між ними та директором департаменту соцзахисту ОДА Костянтином Нестеренком.

Нестеренко – один із чиновників, який з’явився у Волинській ОДА після призначення сюди головою Юрія Погуляйка, і  також родом з Луганщини. В ОДА вже ціла команда вихідців із цього регіону, натомість волинян звільняють (не так давно газета «День» розповіла про таке звільнення двох волинян, які працювали заступниками голови ОДА» – «Без пояснення причин», 20 квітня ц.р.). Попередниця Нестеренка на посаді керівника департаменту Оксана Гобод була призначена на посаду його заступника. Звернення, з яким виступили директори інтернатів, передане голові Волинської обласної ради та у поліцію.

Що ж змусило директорів піти на такий крок? У їхньому зверненні йдеться: «Звертаємося до Волинської обласної ради, як засновника, з проханням захистити нас та наші колективи від свавілля директора департаменту соціального захисту ОДА Костянтина Нестеренка. Інформуємо, що в інтернатних комунальних закладах перебуває 730 підопічних. Роботу інтернатів забезпечує 540 працівників. Інтернатні заклади надають можливість проживання людей з психофізичними вадами розвитку та осіб похилого віку, які не здатні самостійно перебувати в соціумі. В закладах є й до 20% лежачих хворих. 4 травня 2020 року всіх директорів підвідомчих установ департаменту соціального захисту ОДА було запрошено на зустріч з новопризначеним керівником департаменту. Протягом двох годин спілкування Костянтин Нестеренко не познайомився з жодним з директорів. Він не знає, де знаходяться наші заклади. Він не поставив жодного питання стосовно роботи та специфіки закладів, а також забезпечення їх життєдіяльності на період карантину. Не цікавить Нестеренка і питання проживання та перебування людей з інвалідністю. Він каже: "Мнє ето нє інтєрєсно"». ( з появою «луганських в ОДА робочою мовою тут стає російська) - авт.).

Директори заявляють, що зате в нового керівника профільного департаменту є великий інтерес до використання коштів закладами. "Він заявив, що вся тендерна документація буде перебувати під його чітким контролем і він сам буде вказувати, яка фірма має бути переможцем тендерних процедур. З його слів на Луганщині він особисто, а не система електронних закупівель "Прозорро», визначає, хто має бути переможцем того чи іншого тендеру. Нестеренко почав вимагати пояснень, чому є залишки коштів на рахунках. Спочатку він вимагав пояснень, яких не хотів слухати та розуміти, з яких причин не освоєні кошти", - йдеться у зверненні. Директори стверджують, що керівник департаменту начебто натякав, що погодить премії їм, якщо з ним «поділяться», що дав усну вказівку провести ремонт власного чи службового (уточнено не було) автомобіля на базі Луцького геріатричного пансіонату. Крім того, він особисто перевіряє, аби спілкування з директорами у нього відбувалося без їхніх особистих речей та телефонів (щоб не записали раптом розмову?..), що рекомендував відключити телевізори, телефони та інтернет для мешканців Луцького геріатричного пансіонату...

Голова Волинської обласної ради Ірина Вахович заявила, що буде просити керівництво ОДА переглянути рішення про призначення Нестеренка на посаду директора департаменту соцзахисту: "Є низка нюансів, які свідчать про некомпетентність цього керівника. Він не зацікавлений в розвитку соціальної сфери Волині. А наша область достатньо соціально навантажена. Це – досить відповідальна ділянка роботи виконавчої влади. Я переконана, що Волинська ОДА піде нам назустріч та перегляне це кадрове рішення. Я на цьому наполягатиму. Сподіваюся, що результат буде позитивний і швидкий».

Яким буде рішення і як розвиватимуться події, покаже час, але однозначно, що кадрова політика у Волинській ОДА потребує змін і вдосконалення.