Відстояти Пирогів

Незаконну оренду землі у буферній зоні музею оскаржує столична прокуратора

У Господарському суді міста Києва триває розгляд справи про забудову земель у Національному музеї народної архітектури та побуту (Пирогів). Прокуратура міста Києва подала позов, аби скасувати рішення про державну реєстрацію речових прав, котрі отримало ТОВ «Агрокомбінат «Хотівський» на земельну ділянку у музеї. Прокуратура вважає, що комунальне підприємство «Реєстратор» незаконно зареєструвало право оренди земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:79:107:0002 площею 16,0345 гектарів.

Ця ділянка входить до охоронної зони музею. Як зазначає голова ГО «Екозагін» Михайло ПОГРЕБИСЬКИЙ, якщо не вдасться відстояти згадану територію на площі 16 гектарів, забудова довкола розпочнеться у небаченому масштабі: «На кону 250 гектарів земель в Пирогові, що оточують музей і є його буферною зоною, — каже захисник Пирогова. — Але перша ділянка, з якої і має розпочатись забудова і наступ на інші землі, це якраз згадана територія».

Саме за цей шмат музейних земель зараз ведеться боротьба у Господарському суді, останнє засідання відбулося 9 вересня. Та оскільки це не єдина справа за захист Пирогова від забудовників, їхні представники у суді, як і очікували активісти, намагаються затягувати судовий процес. Таким чином хочуть вплинути на результат його розгляду, отримавши рішення на свою користь у решті судових справ. Разом з тим, якщо суд виграє прокуратура та громада, з’явиться шанс відстояти Пирогів в інших судових процесах.

«Результат цієї справи кардинально вплине на подальшу долю музею в Пирогові та на фактичне існування Південного історичного ареалу міста Києва, а також на об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення: чи буде наше національне надбання оточене сучасними висотками, чи буде тим самим нівельована цінність самого музею, найбільшого, до речі, скансену в Європі, чи буде знищений Південний історичний ареал Києва, чи буде знищений екологічний коридор між Національним природним парком «Голосіївський» та парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія», чи приведе потужний і руйнівний антропогенний вплив в результаті забудов та зведення нових ЖК впритул до цих об’єктів до непоправної шкоди, чи... Ще багато можна перераховувати з того, що нам приготувала будівельна мафія», — акцентує Михайло Погребиський

У липні прокуратура виграла один із судів за Пирогів: суд апеляційної інстанції заборонив будівництво житлового комплексу на земельній ділянці біля музею. Утім, це не останній судовий процес.