Відлуння «формули Штайнмаєра»

2 жовтня у Кривому Розі, як і в багатьох інших містах України, відбулася акція протесту «Ні капітуляції»

Обурені підписанням у Мінську українською стороною тексту так званої «формули Штайнмаєра», містяни прийшли до стели героїв з портретами загиблих на Донбасі криворіжців заявити про свою рішучу незгоду з намірами очільників держави іти до миру шляхом капітуляції. На думку учасників акції, «формулу Штайнмаєра», а по суті «формулу Путіна», намагаються застосувати як засіб федералізації України та її подальшого розвалу, чого в жодному разі допустити не можна. Саме це криворіжжці й прагнули донести своїм протестом до української влади і світової спільноти.

В акції взяли участь представники низки місцевих осередків політичних партій, громадських організацій, ветерани російсько-української війни, волонтери, капелани, журналісти та небайдужі містяни. Це вже друга акція «Ні капітуляції» за останні два тижні в Кривому Розі. На попередній акції, яка відбулася 19 вересня, про що повідомлялося в газеті «День», криворіжці зібрали 119 підписів під зверненням до президента Зеленського із вимогами не здавати інтересів держави. Власне такими ж були їхні вимоги й цього разу.

Як своєрідне відлуння «формули Штайнмаєра», акції протесту «Ні капітуляції» цього дня відбулися також у Києві і в понад двадцяти містах України.