МЕНЮ

Відкрито – для туристів

17 вересня, 2019 - 09:43
Маяки України відтепер не тільки забезпечуватимуть безпеку на морі

Маяки України відтепер не тільки забезпечуватимуть безпеку на морі, а й гостинно прийматимуть у себе туристів, заявив новопризначений міністр інфраструктури України Владислав КРИКЛІЙ. Таке рішення ухвалено на основі світової практики, адже маяки — це не лише навігаційні об’єкти, а й культурна та історична спадщина України, повідомляє www.kmu.gov.ua.

До Міністерства інфраструктури України надходило багато звернень з проханням відкрити маяки для відвідування. Наразі для відвідування відкрито: Воронцовський маяк в Одесі, Сіверсів Передній маяк у Миколаєві, Генічеський і Станіслав-Аджигольський Задній маяки в Херсонській області. Планується розширити цей перелік. Забезпечуватиме відвідування маяків ДУ «Держгідрографія». Такі заходи не перешкоджатимуть їхній роботі, адже для туристів відведено певний час у вихідні дні.

Міжнародна асоціація навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб, членом якої є Україна, рекомендує вживати заходи щодо збереження і маркетингу історичних маяків, інформування громадськості про роль маяків як об’єктів, які забезпечують безпеку мореплавства у водах України. Популяризація маяків дає можливість інформувати громадськість про обов’язки держави щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, захисту морського середовища, пошуку і рятування на морі.