МЕНЮ

«Відчуваєш себе наче без рук»

7 лютого, 2020 - 12:40
Спеціалісти з Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова просять про допомогу

«Все завмерло в нашому ендоваскулярному центрі в тяжкому очікуванні. Тільки санітарочка Євгенівна, важко зітхаючи, ходить зі шваброю з кутка в куток, перемиваючи в сотий раз найчистішу підлогу. Складне обладнання – ангіограф, призначення якого допомагати нам рятувати життя пацієнтів із судинною патологією, наше третє око, що бачить крізь людське тіло, стоїть без діла. Рентгентрубка згоріла! Відпрацювала свій ресурс!», – пише у мережі «Фейсбук» нейрохірург ендоваскулярного центру, кандидат медичних наук Юрій Чередниченко. За його словами, попередній рік у лікарів-мечниківців був дуже насиченим та продуктивним: впроваджувалися новітні технології, приїжджали світові зірки інтервенційної нейрорадіології, відкривалися грандіозні перспективи подальшого розвитку центру у співпраці з світовими лідерами! «Все це обіцяло вивести рівень високоспеціалізованої допомоги пацієнтам з інсультами, судинною патологією на ультрасучасний рівень. Ми знаємо, що накопичений нами досвід, освоєння технологій роблять нас лідерами в Україні в даному напрямку медицини Не мати можливості докласти всіх сил для порятунку пацієнтів – дуже обтяжливо», – пише Ю.Чередниченко.

Лікарі сподіваються, що робота центру не просто буде відновлена на колишньому високому рівні, але й він буде дообладнаний сучасним устаткуванням, щоб надавати допомогу ще більшій кількості пацієнтів, адже людське життя – найвища цінність.

Колеги Ю.Чередниченка, зокрема, заступник головного лікаря Олександр Толубаєв, теж діляться нелегкими думками. «Відчуваєш себе наче без рук, коли знаєш і вмієш, коли лікарі є найкращими фахівцями в своїй справі, коли процес порятунку пацієнтів відпрацьований роками, але не можеш нічого вдіяти. Вийшов з ладу й понад три місяці не працює ангіограф. Тисячі врятованих життів, пацієнти з внутрішньомозковими крововиливами, судинними аномаліями, інфарктами міокарда. Тепер надавати адекватну медичну допомогу неможливо. Рентгенівський випромінювач комп'ютерного томографа – діагностичного обладнання, що є серцем будь-якої сучасної лікарні, також потребує заміни», – розповідає він.

Головний лікар Сергій Риженко лікарні ім. Мечникова вже звернувся до керівників департаменту охорони здоров'я, Дніпропетровської обласної ради, виробників та постачальників обладнання, і навіть до посольств США та Японії в Україні, які й раніше виручали «мечниківців», з проханням про допомогу в придбанні необхідного високовартісного обладнання для ремонту ангіографа і комп'ютерного томографа. «Ми постукались у всі "двері" і дуже сподіваємось на допомогу», – пише Олександр Толубаєв.

Варто нагадати, що лікарі-«мечниковці» за час конфлікту на Донбасі, завдяки своїй професійній майстерності, врятували життя тисячам українських бійців з найтяжчими пораненнями та травмами, змогли поставити їх на ноги. На фронті серед солдат та офіцерів навіть існує таке прислів’я: «Довезуть до «Мечки» – будеш живим!»

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро