МЕНЮ

Усе — без солі!

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
10 січня, 2019 - 11:58
У Вінниці юні екологи підгодовують пернатих смачними «ялинками» із сала й «намистами» з горобини

Вихованці відділу екології Вінницької обласної станції юннатів разом зі своїми керівниками упродовж зимових канікул активно взялися підгодовувати пернатих друзів. Вони роблять «пташині ялинки» із зернових культур, поживні «канапе» із хліба, сала та яблук, а також «намиста» з горобини і шипшини. Всі ці смаколики діти разом зі своїми керівниками розвішують у П’ятничанському лісі, що на околиці Вінниці. Адже добре знають, що взимку пернатим страшний не так холод, як голод.

«Птахи — це невід’ємна частина природи, невтомні захисники лісів та полів, тому їх охорона — важлива справа, — каже педагог закладу Марина ПАНЧУК. — Коли все засипано снігом, їм важко знайти їжу. Тому більшість пернатих перелітають ближче до людського житла, до смітників. Там їм прогодуватися легше. Але все одно частина птахів залишаються в лісі, і вони потребують підтримки».

Юні екологи на своїх заняттях не тільки виготовляють годівниці для птаства, а й підгодовують їх смачною поживою, знаючи при цьому про смаки тих чи інших пернатих. «Синички, наприклад, полюбляють несолоне сало, яблука та несмажене насіння соняшника. Натомість чижі й зеленяки люблять поласувати волоськими горіхами та гарбузовим насінням, — розповідає завідувач відділу екології та охорони природи станції юннатів Інна ПОБЕРЕЖНЮК. — Багаті на жири й дуже популярні серед птахів горіхи. Вони є цінним джерелом енергії для захисту від холоду. Дрозди та чикотні залюбки поживляться яблуками й грушами. Важливим доповненням до зимового раціону можуть бути і залишки їжі. Розмочений білий хліб, відварена картопля, рис, локшина ба навіть холодна каша — все це буде до смаку пернатим друзям. Єдине, про що варто пам’ятати охочим погодувати птахів, — продукти не повинні бути солоними, бо сіль для них — це отрута!»

Підгодовуватимуть птахів юні екологи до кінця зими. Обіцяють частувати ласощами лісових пернатих щонайменше двічі на місяць.