МЕНЮ

Уряд надав майже 400 мільйонів гривень

25 квітня, 2019 - 19:35
На розвиток природно-заповідних об’єктів та поліпшення екологічної ситуації в країні

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що чергове надання урядом коштів на природоохоронні заходи — яскраве підтвердження, що державна політика спрямована на сталий розвиток України. Про це він сказав, коментуючи прийняття членами Кабінету Міністрів України постанови про «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2401270 «Здійснення природоохоронних заходів» на 2019 рік», ідеться в повідомленні прес-служби Мінприроди, що надійшла на адресу «Дня».

За словами міністра, прийнята постанова внесе зміни у Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення природоохоронних заходів ву частині розроблення проектно-кошторисної документації на об’єкти будівництва та реконструкції для установ природно-заповідного фонду Мінприроди. Крім того, нею передбачено розподіл коштів загального та спеціального фондів державного бюджету за напрямами — збереження природно-заповідного фонду, охорони атмосферного повітря, охорони і раціонального використання природних рослинних ресурсів та ресурсів тваринного світу, організації оцінки впливу на довкілля, впровадження економічного механізму забезпечення охорони навколишнього природного середовища.

Міністр роз’яснив, що частина виділених коштів буде направлена на підготовку матеріалів до проектів створення зміни меж територій та об’єктів ПЗФ. Зокрема, в низці парків та заповідників буде розроблено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, проекти організації територій, розроблення матеріалів лісовпорядкування. Крім того, частина коштів буде направлена на поліпшення матеріального становища об’єктів НПП, зокрема на придбання протипожежних та транспортних засобів для забезпечення ефективної роботи державної охорони парку. Буде продовжено будівництво еколого-освітніх візит-центрів у НПП «Приазовський», «Верховинський», «Бузький Гард», «Голосіївський», «Подільські товтри», які стануть майданчиками еко-освітнього руху в Україні.

Також міністр повідомив, що виділені кошти будуть спрямовані на розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво центру реабілітації диких тварин на території Голосіївського НПП та будівництва з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом у Запорізькій області.