МЕНЮ

У Львові працює трохи більше, ніж один відсоток шкіл

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
11 лютого, 2020 - 18:40

Такого у Львові ще ніколи не було! Сто зі ста сімнадцяти середніх навчальних закладів пішли на вимушені канікули  через зростання захворюваності на грип і гострі респіраторні захворювання. Про це «Дню» розповіли в управлінні освіти Львівської міської ради. І додали, що навчання припиняють згідно з листами, що їх надсилають керівники шкіл.

Водночас у міськраді говорять про те, що вже завтра на навчання вийдуть учні  20-х шкіл, а з четверга — ще 30-х. Щоправда, уточнюють: у разі, якщо керівники навчальних закладів не подадуть повторно листи на призупинення навчання. «Ми щоденно моніторимо ситуацію, тож бачимо, що є великий відсоток (близько 28%) хворих дітей, що, власне, й стає причиною призупинення навчання в тих чи інших школах», — пояснюють у ЛМР.

Навчальний процес призупинено й у деяких школах Львівської області, зокрема — Золочівського, Дрогобицького, Бузького та Пустомитівського районів.

За інформацією, що її надають в обласному лабораторному центрі стосовно загальної «карантинної» ситуації, минулого тижня до медзакладів по допомогу звернулися майже 17 тисяч жителів Львівської області. З них до 60 відсотків недужих — діти. До інфекційних відділень стаціоновано 544 особи, з них 397 — діти.

Говорять епідеміологи й про летальний випадок від грипу — у Сокалі, де померла 66-річна жінка, яка запізно звернулася по медичну допомогу і в якої лабораторно підтвердили вірус грипу Н1.

Медики не втомлюються нагадувати, що не так страшний грип, як його ускладнення, а це можуть бути запалення легень (пневмонії) і запалення головного мозку (енцефаліти).  Тому наполегливо радять за перших ознак нездужання, не марнуючи часу на роздуми, звертатися по консультацію до лікарів. А особливо це стосується людей старшого віку, які мають соматичні захворювання, і маленьких дітей, в яких ще не сформувався імунітет.