МЕНЮ

У ХХI століття — з XIV-го

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
24 березня, 2020 - 19:47
Через коронавірус львів’янка почала виготовляти середньовічні маски

Дизайнерка Анастасія Марковська зі Львова робить середньовічні маски чумних лікарів. Виготовляти їх почала під впливом поширення планетою коронавірусу.

«Ідея пошити маску чумного лікаря в мене була вже давно, але все якось не складалося. Чомусь у моїй уяві це мала бути саме дзеркальна маска. А тут прибирала вдома, знайшла в себе дзеркальну шкіру.Карантин, тотальне поширення корона вірусу  — і зрозуміла, що час настав. Дзеркальна маска була першою. Виставила її фото в соцмережі, багато хто захотів собі теж таких масок», — розповідає дівчина.

Днями вона разом із друзями влаштувала невелику прогулянку містом у масках чумних лікарів. Для рідкісних перехожих це стало справжньою атракцією в час карантину. Люди фотографувалися та цікавилися, де можна дістати собі таку маску.

За освітою ландшафтний архітектор, Анастасія Марковська давно вже займається лялькарством, а також є вільним художником та крафтером. Свої маски вона виготовляє із натуральної шкіри, шкірзамінника, EVA-foam та пап’є-маше. Залежно від складності роботи та матеріалу на виготовлення одного свого творіння дизайнерка витрачає від 1 до 3 днів. «Очі» в масці вставляє із спеціального скла. Також у дзьобі є спеціальні отвори, щоб дихати.

ДОВІДКА «Дня»

Чумний лікар — так називали лікаря в середньовічній Європі, основним обов’язком якого було лікування хворих на чуму в період пандемії «Чорна смерть» у XIV ст. Головною особливістю чумних лікарів був їхній захисний костюм. Для захисту від «міазмів» чумні лікарі носили маску із дзьобом. Маска спочатку закривала тільки обличчя, але пізніше почала повністю покривати голову, робилася з щільної шкіри, зі склом для очей, причому в дзьоб закладалися квіти і трави — трояндові пелюстки, розмарин, лавр, ладан, що мали захищати від чумних «міазмів». Для того, щоб не задихнутися, в дзьобі пророблялися два невеликі отвори.