МЕНЮ

У Дніпрі життя вирує — онлайн

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
21 травня, 2020 - 20:08
Триває прийом заявок на грантовий конкурс проєктів «Культурна столиця»

Попри карантин проєкт «Культурна столиця», що існує за підтримки міського голови Дніпра, продовжує розвиватися: з’являються нові ініціативи та формати їх проведення. «Основний наголос у чинних і нових проєктах нині ми робимо на онлайн-формат. Окрім цього, плануємо також випуск книг або створення арт-об’єктів. Тобто все те, що не передбачає великого скупчення людей. Також обговорюємо створення єдиної платформи, де улюблені фестивалі дніпрян і гостей міста відбудуться в онлайн-режимі. Умови карантину ставлять перед нами виклик, який дозволить упровадити нові формати, що залишаться згодом і виділять наше місто поміж інших у культурному рівні», — розповів керівник художньої ради при міському голові, секретар постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту Григорій Гельфер.

Начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов повідомив, що наразі триває прийом заявок на грантовий конкурс проєктів «Культурна столиця». Кожен мешканець Дніпра може отримати фінансування на реалізацію власної культурно-мистецької ідеї. Для цього потрібно підготувати проєкт і подати його на розгляд художньої ради при міському голові. До участі подаються програми, ініціативи, заходи, реалізація яких спрямована на розвиток культурного середовища та інфраструктури міста, підвищення його привабливості. «У цей період деякі митці взагалі не мають роботи, і саме цей конкурс -можливість підтримати проєкти у новому форматі. Форма заявки незабаром з’явиться на сайті міської ради», — додав Євген Хорошилов.

Водночас у Дніпрі започатковують дистанційний дитячий творчий конкурс у восьми номінаціях «Наші зірочки». Взяти участь у ньому може будь-яка молода особа від 7 до 16 років. Для цього необхідно записати творчий номер, заповнити заявку і відправити відео до 1 червня. Також серед нововведень — подання заявки онлайн на навчання у закладах позашкільної освіти.