МЕНЮ

Священик із Херсона відкрив онлайн-радіо

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
1 квітня, 2015 - 11:55
На «хвилі» цілодобово можна слухати українські колискові та класичну музику для малюків

Наразі ресурс «Колискова в Україні» має дуже простий дизайн і функціонально зрозумілий. Перейшовши за цією адресою www.koliska.net.ua, кожен користувач може увімкнути плеєр із підготовленим списком пісень або завантажити відповідну безкоштовну програму для персонального комп’ютера чи мобільних пристроїв, які працюють на системі Android, і через неї прослуховувати колискові.

На думку автора проекту клірика храму Святителя Петра Могили отця Валерія Харченка, за допомогою цього онлайн-ресурсу батьки зможуть доносити немовлятам українську пісню, навіть займаючись побіжними справами, а також самим вивчати багатий репертуар наших колискових. У фонотеці також представлено класичну музику для малюків і колискові інших народів — німецькі, польські, шотландські, єврейські та інші.

«Я подумав, що це буде корисно, і разом зі своїм приятелем отцем Павлом запустили радіо, яке доступне для прослуховування цілодобово. Ми зробили все просто й доступно, щоб, натиснувши одну-дві кнопки, користувач уже слухав музику. Ми переконані, що людину треба долучати до прекрасного змалечку. Зараз цьому приділяється недостатньо уваги, — коментує «Дню» отець Валерій. — А між тим українці створили чимало чудових творів у жанрі колискової. Це — наш зв’язок із минулими поколіннями, це робить нас одним родом. Ментальні якості закладаються, зокрема, з рідними піснями, першими мотивами, які дитина чує від матері. До речі, батьки зможуть по ходу і вивчати нові колискові. У фонотеці представлено й сучасних співаків, і класиків, але я помітив, що майже кожен талановитий український виконавець заспівав щось у жанрі колискової. Подивимось, які будуть відгуки користувачів. Якщо наше онлайн-радіо сподобається людям — вдосконалюватимемося».