МЕНЮ

#СупруніЯ — півфінал

Інна ЛИХОВИД, «День»
14 лютого, 2019 - 19:39
Суд розблокував роботу Мінздоров’я до наступного засідання, яке пройде вже 15 лютого

Увесь тиждень стрічка новин рясніла заголовками про Уляну Супрун, Окружний адміністративний суд міста Києва та Кабмін. То Супрун з командою на брифінгу біля суду розповідала, як заблокована робота МОЗ через ухвалу, що забороняє їй вчиняти будь-які дії, пов’язані з реалізацію міністерських повноважень. Нагадаємо, таке рішення суд виніс 5 лютого, забезпечивши позов народного депутата Ігоря Мосійчука. То на засіданні уряду екстрено мізкували, як розблокувати роботу МОЗ, бо суддя кілька днів не може вирішити, чи задовольняє клопотання від Міністерства юстиції про скасування заборони для Супрун повноцінно працювати на посаді в. о. міністра.

Між тим, уряд таки ухвалив розпорядження, яке дозволяє Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України, крім виняткових повноважень міністра як члена Кабміну. «Розпорядження дозволяє розблокувати найбільш критичні питання роботи міністерства: затвердити розподіл вакцин і ліків у регіони, відправити на закордонне лікування 44 українців, продовжити процес будівництва дитячої лікарні «Охматдит» та закупівлю обладнання, а також інші рішення, які вимагають негайного затвердження», — ішлося у новинах на сайті Міністерства охорони здоров’я.

А 14 лютого ще одна звістка — суддя Сергій Каракашьян скасував власну ухвалу від 5 лютого, якою блокував роботу МОЗу. «Попри рішення суду ризик зриву трансформації системи охорони здоров’я залишається. 15 лютого о 14.50 в Окружному адміністративному суді розглядатиметься позов народного депутата Ігоря Мосійчука щодо відсутності у доктора Уляни Супрун повноважень для виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України», — нагадують у міністерстві.

Уже традиційно думки українців щодо цієї судово-урядової битви розійшлися — у соцмережах ширяться як заклики на підтримку в. о. міністра з хештегом #СупруніЯ, так і вимоги звільнити її з міністерства взагалі. Якщо уряд стоїть горою за свою кандидатуру, чому за два з половиною роки не затвердив її на посаді шляхом голосування у парламенті? Пригадайте, коли ще Кабмін так захищав когось із міністрів? І часто галас довкола певної теми відволікає увагу суспільства від інших проблем, які влада хотіла б замовчати.

Сама Супрун з командою запевняє, що суди проти неї — це тиск медичної мафії, бо перекриті потоки надходжень на закупівлях вакцин, реєстрації ліків тощо. Щодо аргументів, що пані Уляна — найкращий реформатор медичної системи за часів незалежності, то важко судити, бо реформа ще не завершена. Так, змін багато, позитив дійсно є, приміром, зарплати сімейних лікарів по 17 тисяч гривень, але не варто ідеалізувати. Перед виборами це правило особливо доречне.