МЕНЮ

Справа Гандзюк: суд розглядає продовження строків слідства по Мангеру і Левіну

23 березня, 2020 - 17:36

23 березня Печерський районний суд Києва почав розгляд клопотання про продовження строків досудового розслідування у справі Катерини Гандзюк. Прокуратура просить продовжити слідство до 29 липня 2020 року. Йдеться про продовження слідства щодо головних підозрюваних: Владислава Мангера та Олексія Левіна.

Про що був суд?

Після екстрадиції Олексія Левіна з Болгарії, відновилося досудове розслідування по Мангеру, яке було призупинене.

Попередня група прокурорів, яка займалася справою Гандзюк за часів Юрія Луценка рахувала граничний строк розслідування від моменту пред’явлення підозри Миколі Новікову, якого незаконно затримали через кілька днів після нападу на Гандзюк, і який не має жодного відношення до цієї справи.

Якщо рахувати строки слідства з того часу (з перервами), то воно мало остаточно завершитись 2 квітня цього року.

21 березня в інтерв’ю dt.ua заступник генпрокурора Віктор Трепак, який нині курує цю справу, заявив, що така логіка є хибною.

«Під час вивчення матеріалів проваджень з’ясувалося, що попередня група слідчих і прокурорів сформувала хибну юридичну конструкцію щодо строків досудового розслідування (для розслідування залишалося сімнадцять днів), а це, фактично, унеможливлювало завершення повноцінного розслідування», – заявив Трепак.

Відтак, сторона обвинувачення звернулася до суду з клопотанням про продовження строків досудового розслідування, яке, наполягають прокурори, потрібно рахувати з дати підозри Левіну 16.12.2018 плюс термін на який слідство було зупинено.

Що було в суді?

На засідання до Печерського суду з’явилися підозрювані Мангер і Левін. Адвокати Мангера: Ільченко, Мурашкін, Левковець, Глоба і Шадрін. Адвокати Левіна: Мокін і Козакевич. Прокурори: Синюк і Ущапівський. Суддя: Константінова.

Через карантин на засідання суду не потрапили вільні слухачі та журналісти. Через Фейсбук трансляцію вів адвокат Мангера Ільченко.

Ільченко почав із клопотанння про відвід керівника групи прокурорів по даній справі Віктора Трепака. Суддя пояснила адвокатові, що оскільки Трепак не бере саме в цьому засіданні, то не й не може бути відведений.

Після цього Ільченко і його колеги заявили про відвід судді Константінової через «порушення порядку авторозподілу». На думку Ільченка суддя Константінова була вибрана лише серед трьох слідчих суддів Печерського суду через внутрішній графік чергувань суддів по дням тижня.

«Зазначена ситуація дозволяє стороні обвинувачення фактично обирати собі суддів для розгляду клопотань. Оскільки графік суддів є відомим... прокурор може обрати день тижня, коли розподіл буде здійснюватись серед найбільш сприятливої для обвинувачення ситуації», – заявив Ільченко, додавши, що Трепак, на його думку, обирав дату клопотання, враховуючи, яка трійка суддів братиме участь у розподілі.

Інший адвокат Мангера Мурашкін також заявив про відвід судді Константінової, але з іншої причини. На його думку, судді Печерського суду «неправомочні» розглядати це клопотання, бо «прокурор Трепак штучно створив передумови, щоб змінити підслідність». До цього справу Гандзюк розглядали в Шевченківському суді Києва.

Що тепер?

Наразі суд розглядає клопотання про відвід. Якщо воно буде задоволене, відбудеться новий авто розподіл слідчого судді. Якщо ні – суддя Константінова продовжить розгляд клопотання прокуратури про продовження строків досудового розслідування.

Іван АНТИПЕНКО, «День»