МЕНЮ

Швидка координація

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
4 грудня, 2018 - 11:59
Удосконалені диспетчерські служби мають зробити невідкладну медичну допомогу ефективнішою

З державного та місцевого бюджетів наступного року профінансують створення нових об’єднаних диспетчерських служб у Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській і Чернівецькій областях. В інших регіонах вони будуть модернізовані. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Очікується, що таке оновлення дозволить диспетчерам скоротити час обробки виклику від трьох-п’яти хвилин до однієї. До пацієнта буде направлена найближча машина швидкої допомоги, навіть якщо вона знаходиться в іншому адміністративному районі. Це має зменшити пробіг автомобілів у середньому на 20% і забезпечити виконання нормативу доїзду бригад екстреної медичної допомоги — до десяти хвилин у містах і до 20 хвилин у селах.

Крім того, регіональні диспетчерські служби зможуть обмінюватись даними з електронною системою «Централь 103», до якої в тестовому режимі вже підключені Вінницька, Донецька, Запорізька, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Херсонська області та столиця. З часом її обіцяють інтегрувати в систему «Електронне здоров’я», eHealth. Тоді дані про екстрену медичну допомогу одразу потраплятимуть до електронної картки пацієнта. Це дозволить збирати актуальну та достовірну статистику для поліпшення галузі, а також координувати систему невідкладної допомоги з іншими рівнями медичного обслуговування.