МЕНЮ

«Школа соціального партнерства»

Марія Чадюк
7 грудня, 2018 - 20:10
У Києві відбувся круглий стіл «Меценат – для українського суспільства: протистояння гібридній війні»

Протягом тривалого часу питання консолідації українців займає одне з чільних місць у суспільному обговоренні. Однак досі вектор меценатства, попри його стратегічну важливість, достатньо не актуалізовувався. А в умовах, коли «меценатство – це поміч швидкої сили і дії», як зазначає Леся Воронюк, засновник проекту «Всесвітній день вишиванки», це питання стає важливим не тільки в контексті зрілості громадянського суспільства, а як складова державної безпеки.

Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День» вирішив звернути увагу суспільства на цю тему, організувавши круглий стіл «Меценат – для українського суспільства: протистояння гібридній війні», що відбувся 7 грудня в агенції «Укрінформ». У ньому взяли участь визначні громадські та культурні діячі, волонтери, психологи, зокрема письменники Михайло Слабошпицький та Віталій Капранов, голова правління БФ «Магдебурзьке право» Михайло Поживанов, доктор історичних наук Павло Гай-Нижник, голова ТО «Музичний батальйон» Валерій Суботін, заступник директора музею Гетьманства Людмила Бевз та інші.

«Таке формулювання теми круглого столу дуже «заточує» історію. Це в мирний час ми могли б багато років говорити про те, що влада не дає фінансування, а самим організувати складно. Нині потрібно ставити дуже принципове питання: українська держава не може зараз належним чином допомогти українському суспільству, якщо воно саме не організується і не натисне на державні інституції, – стверджує головний редактор газети «День» Лариса Івшина. – Не випадково у цій кризі з’явилося два дуже потужні явища – меценатство (яке завжди було, але тепер заграло новими барвами) і волонтерство. Це перша ознака нового обнадійливого симбіозу, нових паростків суспільства».

Прикладом такого симбіозу є Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День», 6-ій річниці функціонування якого приурочено круглий стіл. «Цей фонд – єдина благодійна організація, яка існує при ЗМІ з ініціативи громадянського суспільства, це автономна структура прихильників газети», – розповів Микола Гриценко, президент Фонду. Інформування суспільства, в тому числі на прифронтових територіях, де друковані ЗМІ стають чи не єдиним способом розуміння подій в Україні й світі, книжки «Бібліотеки газети «День» для кристалізації української ідентичності, захисту інтелектуального фронту; фотовиставка, що вже стільки років єднає Україну, – це далеко не всі результати такої спільної роботи. «Фонд газети «День» – це школа соціального партнерства», – як влучно схарактеризувала Лариса Івшина.

Тож на круглому столі було закцентовано увагу на низці питань, присвячених юридичному підґрунтю для полегшення меценатства, необхідності протистояння процесу монополізації у цій сфері, заходам, які покращили б горизонтальну взаємодію. Підсумком цього обговорення стане резолюція, надіслана у Міністерство культури і мистецтв України, Міністерство інформаційної політики України та Комітет Верховної Ради України з питань культури та духовності.

Детальніше про основні тези круглого столу читайте в найближчих випусках газети «День».

Більше світлин дивіться у фоторепортажі «Дня»