«Розумні» майданчики для сміття

У Вінниці продовжують встановлювати автоматичні підземні контейнери, які працюють на енергії сонця

Уже п’ять інноваційних майданчиків для роздільного збору сміття встановили в місті над Бугом. Кожна конструкція містить контейнери для вологих та сухих відходів. Вони обладнані системою пожежогасіння та озонаторами для дезінфекції. Живлення системи відбувається від сонячних панелей. Вони також забезпечують енергією світильники й камери відеоспостереження. Як розповів заступник директора департаменту комунального господарств та благоустрою Вінницької міської ради Юрій СЕМЕНЮК, перевага автоматизованих підземних сміттєвих систем у тому, що побутові відходи зберігаються під землею і не створюють дискомфорту — немає неприємного запаху, негативного враження від накопичення відходів, а сама територія виглядає естетично.

«На кожному сміттєприймачі є спеціальні індикатори, які сигналізують про наповненість сміттєвих баків. Коли в баку є місце, індикатори світяться зеленим кольором. Коли контейнер наповниться, вони стають червоного кольору, а кришка автоматично блокується. Вінничанам не потрібно докладати силу, щоб його відкрити, адже таким чином наземний елемент можна зламати, — пояснює Юрій Семенюк. — На щастя, містяни потроху звикають до нових контейнерів і правильно ними користуються. Для інформування біля кожного «розумного» майданчика для сміття встановлені спеціальні інформаційні таблички. На них міститься детальна інструкція, як користуватися контейнерами».

Як писав «День», перший підземний контейнерний майданчик з’явився у Вінниці два роки тому. Шість контейнерів для збору твердих побутових відходів встановили на розі вулиць Гоголя та Толстого, що в центральній частині міста. Минулого року спорудили два майданчики — на розі вулиць Острозького та Замостянській та на вулиці Мури. Цього року завершують роботи з облаштування ще двох конструкцій — на перехресті вул. Шевченка та Бойка, а також біля 33-ї школи. Там встановили 8 підземних контейнерів: 5 для вологих і 3 для сухих відходів.