МЕНЮ

«Путін миру не хоче»...

27 листопада, 2019 - 10:54
Український режисер та колишній бранець Кремля Олег Сенцов одержав Премію Сахарова в Європейському парламенті

25 жовтня 2018 року Європейський парламент оголосив Олега Сенцова лауреатом Премії Сахарова. Він перший в історії представник України, якого відзначили цією нагородою. Проте Сенцов не зміг отримати Премію особисто, оскільки перебував у російському ув’язненні (eurointegration.com.ua).

Премія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається в чотирьох газузях, зокрема в газузі захисту прав людини і її основних свобод.

У Страсбурзі підчас ранкової зустрічі з окремими депутатами Європейського парламенту перед церемонією вручення Премії Сахарова Олег Сенцов заявив, що заплановані на 9 грудня в Парижі переговори з урегулювання ситуації на Донбасі в «нормандському форматі» будуть для Президента України Володимира Зеленського «пасткою» (interfax.kiev.ua).

«Це буде пастка для Зеленського, тому що завдяки своїй миротворчій риториці Путін заводить його в ситуацію, з якої у нього немає хорошого виходу. Зеленський хоче миру, говорить про це і готовий діяти. Путін же миру не хоче, до нього не готовий, а лише про це говорить», — сказав Сенцов.

Крім того, українець вважає, що європейські лідери, «втомлені від цього конфлікту, будуть раді цьому примиренню». «Але воно неможливе, доки російські війська перебувають на Донбасі та в окупованому Криму. Здавати свої позиції Путін не має наміру. Він намагається довести ситуацію до того, щоб вибори на Донбасі відбулися під його контролем, щоб цих сепаратистів можна було б легітимізувати», — прогнозує Сенцов.

Він стверджує, що після цих виборів Донбас «офіційно буде Україною, але насправді нічого не зміниться». «Наразі він (Путін. — Ред.) керує всім Донбасом, а потім із Донбасу він почне керувати всією Україною», — додав Сенцов.

«Тому я не вірю в ці переговори. У кращому разі вони завершаться нічим, у гіршій ситуації Зеленському доведеться поступитися інтересами України, чого йому українці не пробачать», — зазначив режисер.