МЕНЮ

Програмою «Доступні кредити 5—7—9%» скористалась півсотні підприємців

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
19 травня, 2020 - 18:24
57% виданих позик отримали аграрії

462 кредити на загальну суму трохи більше четверть мільярда гривень (283,5 млн грн) і дев’ять банків-партнери — такими є результати реалізації Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» станом на 15 травня 2020 року. Таку статистику сьогодні оприлюднила прес-служба Міністерства фінансів України.

Найбільш підготовленими до такої державної програми мікро— та малого бізнесу, йдеться в повідомленні, виявились аграрії. 57% виданих банками-учасниками Програми кредитів були саме для підприємств галузі сільського господарства. Також серед активних позичальників є представники зі сфери торгівлі та виробництва — 17%. На третьому місці — промисловці. 6% кредитів були видані для підприємців, які займаються промисловою переробкою.

В регіональному розрізі найбільш дієвою Програма «Доступні кредит 5-7-9%» виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місті — Полтавська область (7%). Лише трохи відстали від лідерів — підприємці Черкащини (6%) та Хмельниччини (6%).

Сотні підприємців вже отримали підтримку в розбудові бізнесу. Однак, на жаль, тисячі отримують відмови від банків-партнерів. Так, станом на 15 травня 1241 заявка була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови — необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%).

Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені Радою Фонду розвитку підприємництва. Після цього, Програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України.

Сьогодні скористатися підтримкою Програми «Доступні кредити 5-7-9%» вже можуть клієнти Укргазбанк, Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Банк Львів, Банк ПУМБ, Банк Альянс, Райффайзен Аваль, ТАС Комбанк, Банк «Восток» і Кредо Банк.

Нагадаємо, що урядом було підвищено ліміт доступного кредиту під 5-7-9% з 1,5 млн грн до 3 млн грн, а також було розширено інвестиційні цілі, на які підприємець може отримати позику в межах Програми. Програму також було доповнено антикризовим пакетом для підтримки мікро—та малого бізнесу на час дії карантинних заходів введених урядом для подолання в Україні пандемії Covid-19.