МЕНЮ

Про романтичний Луцьк часів З’їзду європейських монархів і після нього

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
5 лютого, 2019 - 19:03
розкажуть на безкоштовній екскурсії

Цього року Луцьк і лучани відзначають 590 річницю знакової в міській історії події. Йдеться про Луцький з’їзд монархів. Як повідомляють організатори — Центр туристичної інформації та послуг, «цей з’їзд року Божого 1429 започаткував коронаційну бурю, ознаменувавши собою важливість нашого міста в політичній стратегії великого князя литовського Вітовта». Але була в тієї події також інша сторона — чуттєва і романтична. Маловідома і загадкова, оповита загадками і легендами.

Відтак 14 лютого — у День усіх закоханих, екскурсовод Оксана Штанько розкаже, як  укладали шлюби в ту епоху, чи існувало справжнє відчайдушне кохання і на що воно штовхало мешканців Луцька, якою була кара за перелюби — подружні зради, як зверталися до коханих і милих серцю людей. Солодким закінченням екскурсії стануть відвідини атмосферної кав’ярні «Старе місто» і куштування фірмового луцького десерту «Моє серденько».

Оксана Штанько має  вже чимало авторських екскурсій. Серед них — «Гасіть вогні!»: Вечірні історії старого Луцька», «Чи є у Луцьку білоголова»: луцьке жіноцтво крізь призму століть», «Святий Миколай в історії Луцька», театралізована екскурсія «Прогулянка містом його королівської милості Луцьким із міщанкою Оксинею», «Весняні історії Старого Луцька», романтично-гастрономічний тур «Моє серденько»...