МЕНЮ

Про наше повітря знатиме Європа

Підготувала Інна ЛИХОВИД, «День»
25 червня, 2020 - 18:49
Україна приєдналася до європейської онлайн-системи висвітлення даних

Як інформує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Україна приєдналася  до системи індексу якості повітря Європейського екологічного агентства. Це означає, що дані про якість нашого повітря автоматично потраплятимуть до європейської системи. Україна стала другою країною Східного партнерства після Грузії, яка змогла забезпечити всі технічні вимоги для організації процесу передачі даних.

«Українська система моніторингу якості повітря не оновлювалась десятками років і, на жаль, не може надавати актуальну в часі інформацію про стан повітря, як цього вимагає українське суспільство. Ми планували на цей рік закупівлю сучасного обладнання моніторингу повітря у співфінансуванні з місцевими органами влади, але наразі ці кошти передані в фонд коронавірусу. У планах міністерства протягом наступних років встановлення мережі пунктів моніторингу відповідно до європейських критеріїв»,- зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Наразі до європейської системи потраплятимуть дані із семи автоматизованих постів Донецької обласної державної адміністрації. Саме ці пости відповідають вимогам директиви ЄС про якість атмосферного повітря. Для розрахунку індексу якості повітря використовуються дані концентрацій озону, діоксиду сірки, діоксиду азоту, зважених часток пилу діаметром менше, ніж 10 та 2,5 мкм. Далі у планах міністерства приєднати до передачі даних пости Київської та Дніпропетровської областей, а також затвердити концепцію розвитку системи моніторингу атмосферного повітря.

«Крок за кроком рухаємося до розбудови системи моніторингу атмосферного повітря, і вдячні Європейській екологічній агенції за безкоштовне надання програмного забезпечення для збереження даних, - доповнила заступниця міністерства захисту довкілля Ірина Ставчук. – Восени планується інтерфейс для виведення інформації по Україні на сайт міністерства. Ми зробимо дані вимірювань відкритими для експертів і науковців, щоб у нас з'являлося більше досліджень про причини і плани дій скорочення забруднення в конкретних містах і громадах».