МЕНЮ

Потрібна допомога бізнесу

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
24 березня, 2020 - 19:45
У Херсоні відбулася зустріч із підприємцями в межах Єдиного антикризового штабу області

24 березня у ККЗ «Ювілейний» у Херсоні відбулася відкрита зустріч представників обласної і міської влади із місцевими підприємцями щодо координації дій у період карантину.

На зустрічі був присутній і народний депутат Вадим Новинський, якого, пишуть місцеві ЗМІ, призначено «куратором» по Херсонщині у боротьбі з коронавірусом. Вадим Новинський — власник суднобудівної компанії Smart Maritime Group (до якої входить Херсонський суднобудівний завод).

Передусім, на зустрічі заслухали директора департаменту здоров’я ОДА Віктора Короленка. Він повідомив, що в області визначені базові медичні заклади, які, в разі поширення інфекції, готові приймати хворих. За словами Короленка медичні заклади наразі забезпечені продуктами харчування, паливом, однак є потреби в додатковому транспорті, апаратах штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторах, а також засобах індивідуального захисту лікарів.

«Сьогодні вночі отримали швидкі тести, сьогодні їх вистачає», — зазначив Короленко.

Нардеп Новинський виступив з пропозицією переглянути всі бюджети: міські, обласні, районні, а також бюджети на підприємствах і виділити додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом та мінімізувати економічні наслідки епідемії. За словами Новинського, нам нема на кого сподіватися і ми маємо самі себе рятувати.

На брифінгу після зустрічі з підприємцями Новинський заявив, що привіз два апарати ШВЛ, якими можуть користуватися 4 людини одночасно, а також 200 захисних костюмів для лікарів.

«Ця допомога буде продовжуватись і далі. Ми домовились з міською і обласною владою, бізнесом, що нам треба і хто як може допомогти», — заявив Новинський.

Зустріч координував голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, який заявив, що сьогодні будь-яка допомога від бізнесу є дуже важливою. Гусєв говорить, що обласна адміністрація відкрита до пропозицій, що сьогодні потрібно відкинути розбіжності у політичних поглядах і «не мірятися, хто скільки зробив».

У відповідь кілька підприємців розповіли про заходи допомоги населенню, яких вони вже вживають. Зустріч закінчилася виступом Гусєва, який повторив, що його двері відкриті до пропозицій, є багато напрямків допомоги, яку можуть надати як підприємці, так і інші громадяни.

Під час зустрічі учасникам роздавали реквізити обласної інфекційної лікарні та Офісу реформ Херсонської області, куди влада пропонує відправляти допомогу. Як звітуватимуть про надходження і використання коштів, не повідомляється.