Пластика вражає!

У Львові у музеї Івана Георгія Пінзеля готують експозицію для незрячих та слабозорих

Показ, що відбудеться в межах проєкту «Пінзель. Тактильна експозиція», складатиметься з точних копій восьми скульптур, створених майстром Пінзелем в 1750-х роках, — зі збірок Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького та Національного музею у Львові імені Андрея  Шептицького. Про це інформують організатори проєкту, не називаючи наразі дати відкриття виставки («робота над створенням точних копій триває»). 

В анонсі також зазначено, що скульптури, створені шляхом фотополімерного 3D друку, доповнені супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом Брайля, і додано, що готуються екскурсії, розроблені спеціально для незрячих та слабозорих відвідувачів музею. 

Проєкт «Пінзель. Тактильна експозиція» є продовженням проєкту Pinsel.AR — переосмислення та популяризація спадщини Пінзеля за допомогою інструментів доповненої реальності. Задум реалізує Громадська організація «17», яка діє в ширших рамках громадської ініціативи MyFutureHeritage («Мій майбутній спадок». — Т.К.), у партнерстві з Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького та Мистецькою радою «Діалог». 

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Довідка «Дня»

Майстер Пінзель — галицький скульптор середини XVIII століття, представник пізнього бароко і рококо. Зачинатель Львівської школи скульпторів.  Автор дивовижних храмових скульптур, пластика яких вражає!