МЕНЮ

Після реконструкції «Скорботної матері»

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
14 липня, 2017 - 14:21
У Любешові на Волині буде спільний пам’ятник для всіх земляків, які загинули за Україну

Як повідомив любешівський селищний голова Василь КОРЕЦЬ, пам’ятник відкриють уже на День Незалежності цього року. Наразі розпочали реконструкцію обеліска «Скорботна мати», який стоїть у Любешові ще з радянських часів та який застарів і фізично, і морально. З нього зняли червону зірку, але не викарбовуватимуть, як були пропозиції, тризуба. Це — пам’ятний знак на вшанування пам’яті земляків, які загинули у Другій світовій війні, вояків Української повстанської армії, пізніше — «афганців», тепер, коли триває неоголошена війна на сході України, — наших бійців, а також — героя Небесної Сотні Едуарда Гриневича, котрий родом із села Деревок, де після розстрілу на Майдані його поховано.

Встановленню такого спільного пам’ятника в Любешові передували різні періоди ставлення до такого вшанування з боку влади і громадськості. Едуард Гриневич загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року. А 28 серпня того ж року побратими із «Свободи» та місцеві волонтери при великій кількості людей і в присутності місцевої влади встановили й освятили пам’ятний камінь на місці, де мав бути поставлений обеліск Небесній Сотні. Відтоді минуло вже майже три роки, але обеліска не було з різних причин. Не дуже підтримувала ідею селищна рада, яка є балансоутримувачем земельних ділянок. Та коли селищним головою обрали Василя Корця, справа зрушила. Адже громадськість вимагала належного вшанування. Вартість реконструкції обеліска — понад 700 тисяч гривень, це кошти селищної ради, районного та обласного бюджетів.

Любешів має ще один об’єкт, який вкрай потребує реконструкції. Це в’їзна брама XVII століття, зображення якої — на гербі Любешівського району. Це і цікавий туристичний об’єкт, і справа честі — зображення цієї брами присутнє в кожному владному кабінеті, а насправді її становище плачевне. Та реконструкція коштує не сотні тисяч, а мільйони, і де їх взяти, у селищній раді ще міркують. Наразі надано 147 тисяч гривень на документацію за кошторисом, а сам кошторис реконструкції — нереальна для такого бюджету сума.