Після 20 грудня

Розпочнеться обговорення законопроєкту щодо врегулювання питань «довгобудів»

В Україні тривалий час існує проблема ошуканих інвесторів, які вклали свої гроші в будівництво, але, на жаль, досі не можуть повноцінно вступити в права власності. За офіційними даними облдержадміністрацій та Київської міської державної адміністрації станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об’єктів житлового будівництва. Найбільше таких об’єктів у Києві — 51, Київській (23) та Одеській (14) областях. Про це сказала міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час робочої зустрічі щодо розробки концепції проекту закону стосовно врегулювання питань «довгобудів» та шляхів вирішення проблем постраждалих інвесторів, повідомляє www.minregion.gov.ua.

За її словами, виникнення «довгобудів» спричинили фінансові проблеми замовників, судові спори, майнові питання, кримінальні справи, банкрутство, неналежне оформлення дозвільних документів, відсутність дозвільних документів та проектно-кошторисної документації тощо.

«Наразі на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття, що таке «довгобуд», немає переліку чи реєстру проблемних об’єктів будівництва, а також механізмів передачі таких об’єктів від одного замовника будівництва іншому. Ці речі мають бути окреслені в законопроекті. Тож, враховуючи інформацію від постраждалих інвесторів та напрацьовані раніше концепції, Мінрегіон розробить проект закону і після 20 грудня винесе на обговорення експертів та інвесторів проблемних об’єктів будівництва», — сказала Альона Бабак.

Нагадаємо, міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час спілкування з інвесторами недобудованих будинків 22 жовтня повідомила про те, що Мінрегіон розпочинає роботу над новим законопроєктом і створює робочу групу.