МЕНЮ

Підніжка від Мінкультури

Інна ЛИХОВИД, «День»
19 травня, 2020 - 18:19
Під час карантину відомство провело громадське обговорення генерального плану Києва

Надсилати свої зауваження та пропозиції громадськість могла до 17 травня — у письмовому чи електронному вигляді. Щоправда, про ці слухання нічого не знала більша частина громадських ініціатив Києва, котрі займаються незаконними забудовами столиці та ретельно відстежують пов’язані з цим новини від державних органів влади.

Як з’ясувалося, ще 17 квітня на сайті Міністерства культури та інформаційної політики з’явилося повідомлення про громадське обговорення проєкту корегування історико-архітектурного опорного плану міста Києва. Це основа основ генерального плану столиці. Саме на його базі має прийматися головний документ майбутнього розвитку міста. Він визначає межі історичних зон та ареалів і правила їх використання. Свого часу у столиці вирішили не чекати затвердження історико-архітектурного опорного плану, а пішли шляхом ухвалення детальних планів територій.

Сам генплан-2025 не проходив публічних обговорень. У Київській міській державній адміністрації обіцяють їх провести після послаблення карантину. Та чомусь у Мінкультури вирішили не зважати на подібні обмеження.

«Виявляється, поки всі на карантині, ця «прачечна» оголосила громадські обговорення генерального плану Києва 2025. Це нахабна спроба знищити історичні місця Києва. Забудовники не потребують культури, цікаво, що ж від них за це потребує міністерство культури? — написав у «Фейсбуці» науковий співробітник Інституту історії НАНУ Олександр АЛФЬОРОВ. — Хочу нагадати, новий генплан знищує через забудови неймовірну кількість унікальних історичних місць Києва, пов’язаних з добою Трипілля, скіфів, слов’ян, Київської Русі, доби козаччини, а також із локаціями, пов’язаними із родинами Грушевських, Лисенків, Драгоманова, Косачів. Що вже казати, що є місця, де ростуть червонокнижні рослини, або вони пов’язані з історією інших держав».

У коментарі «Дню» Олександр Алфьоров додав, що сам дізнався про громадські обговорення генплану від активістів, що захищають від забудови Пирогів. «Ніхто б не міг подумати, що під час карантину міністерство буде приймати подібні рішення, — додав науковець. — Активісти почали надсилати свої зауваження в останні дні, бо про це стало відомо досить пізно. Громадськість готувала листи з вимогами провести справжнє публічне громадське обговорення».

Утім, чи погодяться на повторне обговорення у відомстві? Бо часто обіцяють громаді одне, а роблять інше.