МЕНЮ

«Нам ніхто не пояснює, що буде далі...»

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
6 лютого, 2019 - 19:30
Шахтарі під Львівською ОДА вимагали виплатити їм зарплату

Майже три сотні шахтарів 6 лютого пройшлися пішою ходою вулицями міста і провели пікет біля стін Львівської облдержадміністрації. Основна їхня вимога — погасити заборгованість по зарплаті.

Ідучи вулицями міста, вони скандували: «Зарплату!» — а біля ЛОДА зняли каски і стукали ними об асфальт. Адже працівникам ДП «Львіввугілля» погасили наразі лише половину зарплатного боргу за грудень минулого року. Крім того шахтарі вимагали гроші на модернізацію шахт Львівщини та призначення замість т.в.о. керівника держпідприємства.

«Наше вугілля прибуткове і єдине таке в Україні. Але нам ніхто не пояснює, що буде далі. Можливо, скорочення робочих місць... Зарплату виплачують маленькими частинами. Вчора от ще перевели 7% платні. Що людина може купити на ці 7%?!» — розповів голова Незалежної профспілки шахти «Степова» Василь СИМКАНИЧ.

До шахтарів від влади вийшли заступник голови ЛОДА Ростислав ЗАМЛИНСЬКИЙ і заступник голови ЛОР Володимир ГІРНЯК. Вони запевнили, що влада не є ворогом для шахтарів і шукає шляхи вирішення їхніх питань. «Немає з ким боротись — ми з вами однодумці. Ми напрацьовуємо варіанти вирішення цього питання. Як тільки кошти за видобуте вугілля надходять — вони негайно спрямовуються на вашу заробітну плату. Виплата шахтарям Львівщини заробітної плати на контролі», — сказав Ростислав Замлинський.

Проте ці слова гірники зустріли лише вигуками: «Ганьба!» і «Зарплату!».